Anton Hrachovský Hokej

Novozámockí býci so šľachetným skutkom: Darovali tú najvzácnejšiu tekutinu

Hokejisti Nových Zámkov ukázali, že majú srdce na pravom mieste. Ich čin môže zachrániť životy ďalších ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Novozámockí býci so šľachetným skutkom: Darovali tú najvzácnejšiu tekutinu
Zdroj: HC Nové Zámky

Predvianočný čas so sebou prináša okrem dobrej nálady aj chuť konať dobré skutky. K jednému takému sa odhodlali aj zástupcovia novozámockého hokeja. Hráči i fanúšikovia sa rozhodli darovať tú najvzácnejšiu tekutinu potrebnú na život – krv.

Pomôže aj „hokejová“ krv

Darovania sa zúčastnili zástupcovia klubu i fanklubu ale aj samotní hráči – Patrik Rogoň, kapitán Juraj Jurík a jeden z brankárov Filip Vyžinkár. Ten však nakoniec pre infekt darovať krv nemohol.

“S iniciatívou prišiel Rogi, ktorý chodí darovať krv pravidelne. Malo nás byť viac, no keďže je reprezentačná prestávka, všetci poodchádzali domov. Bola to výborná skúsenosť a určite v tom chceme pokračovať aj do budúcna,” vysvetlil pre klubový web kapitán Novozámčanov Juraj Jurík.

Hokejový klub a účastník tipsport ligy z Nových Zámkov tak pokračuje v dobročinných akciách. Len nedávno ohlásil založenie charitatívnej nadácie, následne dal do dražby špeciálne halloweenske dresy. Výťažok z ich predaja putoval na dobročinné účely a za rovnakým účelom pripravuje aj dražbu ďalšej várky dresov. Tentoraz pôjde o vianočnú edíciu.

Okrem toho sa fanúšikovia ale i hráči a vedenie klubu podieľali na vyzbieraní financií potrebných pre liečbu zákerných chorôb ohrozujúcich životy mladých fanúšikov.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie