Anton Hrachovský Futbal

Futbalistky Nových Zámkov si počas už skončenej sezóny poriadne zastrieľali. Ako tím sa stali najlepším v počte strelených gólov, a vyčnievali aj medzi jednotlivými hráčkami.

Ilustračný obrázok k článku Novozámčanky ukončili sezónu: Spomedzi všetkých tímov nastrieľali najviac gólov!
Zdroj: FC Union Nové Zámky

Víťazným zápasom proti Dúbravke (8:2) zakončili futbalistky Nových Zámkoch ligovú sezónu 2017/2018. Pritom Dúbravčanky v stretnutí viedli, keď otvorili skóre v 42. minúte. Ich vedenie trvalo len krátko, už o necelú minútu vyrovnala novozámocká kapitánka Monika Geržová. Tá neskôr pridala ďalšie tri góly a o výsledku tak bolo v podstate rozhodnuté. O ďalšie domáce presné zásahy sa postarali Dominika Šumová, Alexandra Škulová, Noémi Pintérová a Nikol Mazúchová.

26. kolo bolo posledným v tohtoročnej edícii II. ligy žien. Novozámčanky sa v nej predstavili v skupine A, kde hrávajú celky zo západného Slovenska.

Najviac gólov v lige

Hráčky FC Union Nové Zámky zakončili ročník s bilanciou 22–0–4, podarilo sa im nazbierať 66 bodov, čo im zabezpečilo celkovo druhú priečku. Na prvú Trnavu im chýbalo iba päť bodov. Napriek tomu našim futbalistkám neuniklo jedno prvenstvo – stali sa tímom, ktorý strelil najviac gólov – súperky museli z brány ťahať loptu až 193-krát, čo je až o 36 gólov viac, než sa podarilo streliť Trnavčankám.

Útočníčka Noémi Pintérová sa stala so 62 gólmi druhou najlepšou strelkyňou ligy, iba o štyri zaostala za Karinou Andruškovou zo Šale. Treťou najlepšou strelkyňou sa stala ďalšia Novozámčanka – kapitánka Monika Geržová, ktorá sa stala zároveň s 2340 odohranými minútami najvyťaženejšou hráčkou ligy. Rovnakú minutáž dosiahli ešte ďalšie tri hráčky.

FC Union Nové Zámky – FK Dúbravka 8:2 (2:1)

Góly: 43., 54., 60., 68. Geržová, 44. Šumová, 69. Škulová, 70. Pintérová, 84. Mazúchová – 42. Kozlová, 49. Haydary