Anton Hrachovský Samospráva

Novozámčania sa buchnú po vrecku: Úradníci ich stoja milióny eur ročne

Platy zamestnancov novozámockého mestského úradu stoja obyvateľov slušný balík peňazí. Vyplýva to zo zverejneného rozpočtu mesta na rok 2020.

Ilustračný obrázok k článku Novozámčania sa buchnú po vrecku: Úradníci ich stoja milióny eur ročne
Foto: Anton Hrachovský

Úradníci a zamestnanci mesta Nové Zámky stoja obyvateľov peknú sumu peňazí. Z mestskej kasy na ich platy v roku 2020 poputuje sedemciferná suma.

Chod úradu za niekoľko miliónov

Vyplýva to z mestského rozpočtu, ktorý pre rok 2020 schválili poslanci na svojom ostatnom zastupiteľstve.

Podľa rozpočtového materiálu, o ktorom poslanci rokovali, pracuje najviac zamestnancov na správe úradu (111). Suma, ktorú plánuje radnica vynaložiť na platy ráta aj s tridsiatkou opatrovateliek, tromi terénnymi sociálnymi pracovníkmi ale napríklad aj s 37 pracovníkmi na mestskej polícii a osmičkou pracovníkov chráneného pracoviska MsP. Podľa materiálu ide o mzdy pre zhruba 210 zamestnancov.

Na platy a odvody zamestnancov mestského úradu plánuje radnica v roku 2020 vynaložiť z mestského rozpočtu vyše 4,6 milióna eur.

Pri spomínanej sume sa neráta napríklad s cestovnými nákladmi či réžiou alebo telekomunikačnými službami.

K výdavkom na platy zamestnancov mesta treba ešte prirátať mzdy a odvody zamestnancov mestskej príspevkovej organizácie Novovital. Podľa jej schváleného rozpočtu pôjde na tieto položky 937-tisíc eur.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie