Anton Hrachovský Iné športy

Na palubovke v Nových Zámkoch sa predstavili favorizovaní Žilinčania. Pár minút pred koncom zápasu to vyzeralo, že sa domácim podarí získať prvé body.

Ilustračný obrázok k článku Novozámčania privítali favorita: Súboj so Žilinou priniesol najtesnejší výsledok

Futsalisti MŠK Nové Zámky prehrali v zápase 8. kola najvyššej futsalovej súťaže na Slovensku (Varta futsal ligy) s tímom ŠK Makroteam Žilina tesne 2:3.

V športovej hale Milénium začali lepšie hostia, už v 3. minúte sa ujali vedenia vďaka zásahu Brazílčana Jose Wellington Matias Torresa, ktorého o štyri minúty neskôr napodobnil Patrik Krištofík. Ešte do polčasu znížil na rozdiel jediného gólu Boris Druga.

Ten istý hráč načal skóre druhého dejstva a zrovnal stav duelu. Novozámčania tak boli blízko k zisku prvého tohtosezónneho bodu, škrt cez rozpočet im však tri minúty pred koncom spravil Michal Škulec.

V 9. kole sa Zámčania predstavia 22. novembra na palubovke Levíc, ktorým patrí piate miesto.

MŠK Nové Zámky futsal – ŠK Makroteam Žilina 2:3 (1:2)

Góly: 18., 31. Druga – 3. Matias Torres, 7. Krištofík, 37. Škulec