Novozámčania pretrhli šnúru prehier: Za obeť padla v dobrom zápase Detva

Po piatich prehratých zápasoch okúsili Zámčania znova pocit víťazstva. Stále sa tak držia v hre o play off.

Ilustračný obrázok k článku Novozámčania pretrhli šnúru prehier: Za obeť padla v dobrom zápase Detva

Súboj posledných tímov Tipsport ligy začal bleskovou príležitosťou Tibenského, toho však vytlačil zo streleckého uhla domáci obranca. Novozámčania dostali možnosť hrať v početnej výhode už v druhej minúte duelu, otvoriť skóre sa im však nepodarilo. V 5. minúte takmer prekvapil z nulového uhla detvianskeho brankára Varga, avšak neúspešne. Postupom času začali hrať Detvanci aktívnejšie a zatlačili domácich v ich obrannom pásme. Gól z toho však nepadol, naopak, za vlastnou bránou nabral rýchlosť Novotný, potiahol puk do útočnej tretiny, kde rozohral akciu, ktorá sa skončila gólovou strelou Lantošiho po prihrávke spoza brány.

V úvode druhej tretiny mohol streliť svoj úvodný gól v drese Nových Zámkov Saulietis, no ani na dva krát nedokázal spomedzi kruhov poslať puk za Hackettov chrbát. Ten istý hráč sa ocitol vo výbornej palebnej pozícii aj o niekoľko sekúnd neskôr, no úspešnejším bol znova brankár Detvancov. Tí mohli vyrovnať, keď Surovka zachytil v útočnom pásme zle vyhodený puk, nastrelil ho pred domácu bránu, no Ščurkov teč skončil len na Barošovej hrudi. Päť minút pred druhým klaksónom sa dostali do úniku dvaja hráči Detvy, no prihrávku Kukleva obetavo zblokoval Látal. O niekoľko okamihov neskôr mohol na druhej strane udrieť Gratton, no pred brankárom netrafil puk a jeho druhý pokus Hackett zmaril. Nepochodil ani Cetkovský, ktorý spomedzi kruhov pálil z prvej iba do gólmana.

Záverečné dejstvo prinieslo tri góly. Najprv mohol uspieť Zbořil, no prihrávka, ktorá smerovala na jeho hokejku bola príliš prudká, vzápätí pálil Saulietis opäť spomedzi kruhov, opäť neúspešne. Zámčanom sa nakoniec podarilo streliť druhý gól, v 48. minúte sa presadil obranca Michal Novák. Domáci však znova ukázali to, čo už viackrát v aktuálnej sezóne – hneď po strelenom góle inkasovali. V drese hostí sa v presilovke presadil Videlka. Blízko k vyrovnaniu bol Kuklev, puk z jeho hokejky sa však nevošiel medzi Barošov betón a tyčku. Dve minúty pred koncom unikol po pravom krídle Novotný, Hackett však jeho zakončenie efektne skryl do lapačky. Víťazstvo Nových Zámkov spečatil v poslednej minúte gólom do prázdnej brány kapitán Cetkovský.

HC Nové Zámky – HC 07 Orin Detva 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 10. Lantoši (Salija, Látal), 48. Novák (Saulietis, Šimun), 60. Cetkovský (Novotný) – 48. Videlka (Sládok)
Rozhodovali: Konc st., Siegel – Gegáň, Kaspar, vylúčení: 5:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 658 divákov.

Nové Zámky: Baroš, Látal, Salija, M. Novák, Plášil, M.Jass, Hruška, Vidovič, Dubec – Lantoši, Š. Novotný, Cetkovský – Zbořil, Šimun, Saulietis – Hřebejk, Škoda, Lorraine – Fábry, Varga, Gratton
Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, Fekiač, Sládok, Gachulinec, Šimon, Macejko, D. Jendroľ, Surový – Surovka, Ščurko, Tibenský – Milý, Matúš Chovan, Videlka – Piačka, Huňady, Žilka – Utkin, Gašpar, Abramov

Čo na to tréneri?

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: „Myslím si, že nás zväzovala dôležitosť tohto stretnutia. Napriek tomu, že som na mužstvo nechcel vyvíjať nejaký tlak, myslím, že každý hráč si to uvedomoval. Na našej hre sa to aj prejavilo. Zopakujem niektoré veci, ako je premieňanie šancí – to je alfa a omega nášho výkonu. Potom je to o tom, že keď strelíme gól, nie sme schopní hru trochu zastabilizovať a veľmi skoro sa necháme vylúčiť ako aj dnes. Súperovi sme ponúkli gól tým, že viac-menej sme mu doniesli puk do našej tretiny, odovzdali mu ho a inkasovali od nepokrytého hráča. Samozrejme, bolo to pre nás ťažké stretnutie a som strašne rád, že sme ho zvládli a získali tri body.“

Ivan Dornič, tréner Detvy: „Od začiatku sme boli svedkami veľmi bojovného zápasu z obidvoch strán, lebo aj jedno aj druhé mužstvo chcelo v tomto prestížnom zápase získať body na svoju stranu. My sme začali veľmi dobre, len opäť sme stroskotali na tých našich chybičkách, lebo máme veľmi veľký problém s premieňaním šancí. Potom sa hra vyrovnala a bolo tam z našej strany viac oslabení. Tie sme vydržali a vlastne hneď po oslabení sme dostali gól po našej hrubej chybe. Potom to už bolo o tom, že sme chceli dať ten kontaktný gól ale nedarilo sa nám to. Nakoniec sme opäť spravili chybičku a Nové Zámky nám odskočili na dva góly. Za tohto stavu sme všetko vrhli do útoku, z čoho vzišiel náš kontaktný gól na 1:2. V závere sme sa v power play snažili skorigovať zápas ale dostali sme gól do prázdnej brány. Bohužiaľ, s jedným gólom sa na ľade súpera nedá vyhrať. “