Novozámčania prehrali u majstra: Priama účasť v play off je stále neistá, FOTO

Hokejisti MHC Nové Zámky odohrali predposledný zápas v základnej časti na ľade Banskej Bystrice. O tom, či postúpia do play off priamo zo šiestej pozície sa rozhodne v domácom dueli proti Trenčínu.

Ilustračný obrázok k článku Novozámčania prehrali u majstra: Priama účasť v play off je stále neistá, FOTO
5

Po prvej tretine remízový stav vôbec neodzrkadľoval prevahu domácich, ktorí by v prípade víťazstva mohli už oslavovať prvé miesto v tabuľke po základnej časti. Síce si veľa gólových šancí nevypracovali, no v neustálom tlaku nedali súperovi vydýchnuť. Navyše mali k dispozícii aj tri presilovky, tú tretiu až v samom závere tretiny, no zahrali ich dosť rozpačito.

V 15. min sa konečne presadil Zigo, keď po strele Bartánusa vyrazený puk poslal zblízka do bránky. Hosťom, ktorí bojovali aj o prvú šestku v tabuľke, stačila len chvíľka nepozornosti domácej obrany a v 19. min vyrovnali po tom, čo si H. Ručkay pekne nakorčuľoval pred bránku a zužitkoval nahrávku od Ordzovenského.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V druhej tretine pribudla na ľade nervozita a najviac sa prejavila pri ručnej výmene Asselina a Bajteka. ‚Barani‘ nie a nie streliť gól, spálili množstvo šancí a dokonca aj takých, ktoré by sa naozaj mali premieňať, navyše premárnili aj minútovú presilovku o dvoch hráčov. V 32. min nastrelil Kubka hornú žŕdku, v 38. min v oslabení Koper nepremenil samostatný nájazd a to isté sa o pár sekúnd neskôr pritrafilo Selleckovi. Hostia sa sústredili najmä na obranu a jedine Zbořil sa v presilovke dostal v 34. min do nádejného zakončenia, no Williams spoľahlivo zakročil.

V úvode tretej tretiny Bartánus bol trikrát blízko ku gólu, pri tej tretej šanci spoľahlivý Košarišťan úmyselne posunul bránku a dostal trest. Sieť rozvlnil až v 48. min Lamper pri hre štyroch na štyroch, keď premenil samostatný nájazd a ponúkla mu ho hrubá chyba Šimuna. Vzäpätí mohol vyrovnať Kudla, a pri jeho šanci brankárovi Williamsovi pomohla žŕdka. Víťazstvo domácich spečatil v 54. min v presilovke svojou typicky prudkou strelou z pravej strany Surový.

HC'05 iClinic B. Bystrica – MHC Nové Zámky 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 15. Zigo (Bartánus, Higgs), 48. Lamper, 54. Surový (Southorn) – 19. H. Ručkay (Ordzovenský, Zbořil)

Rozhodovali D. Konc st., Stano – Tvrdoň, Vyšný, vylúčení 8:10, navyše Faille 10 min za napadnutie zozadu, Southorn 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, 2561 divákov.

HC'05 iClinic B. Bystrica: Williams – Kubka, Ďatelinka, Marshall, Mihálik, Sloboda, Southorn, Glenn – Lamper, Surový, Šoltés – Asselin, Faille, Selleck – Bartánus, Higgs, Zigo – Koper, Šťastný, Matoušek – Češík

MHC Nové Zámky: Košarišťan – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, Henderson, Andersons – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Šimun, Urban, Bajtek – Rogoň, Hruška, Štrauch – Ondrušek, Fábry, Nejezchleb

Ohlasy po zápase

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: „Hrali sme prvýkrát so Zámkami odvtedy, čo zmenili herný štýl na viac defenzívny. Pripravili sme sa na to, no často sme si v prvej tretine nepresne prihrávali. Formácia Surového bola tá, čo zdvihla zástavu a hrala to, čo sme mali. V druhej tretine sme mali veľa oslabení, no zvládli sme ich veľmi dobre. Pred zápasom som zdôrazňoval detaily, v nich sme chceli byť lepší ako predtým, a to nám dodalo aj viac síl. V tretej tretine sme hrali celkom dobre a ku koncu sa ešte viac zomkli.“

Jerguš Bača, asistent trénera N. Zámkov: „Chceli sme získať bod, dlho sa nám to darilo, napriek tomu, že sme nehrali podľa našich predstáv. Strašne veľa sme mali vylúčených, našťastie sa nám oslabenia darilo brániť. Vyzeralo to aj na bod, no pri hre štyroch na štyroch sme urobili hrúbku, ktorá rozhodla o zápase. Bod si neodvážame a teda vieme, čo nás čaká v utorok s Trenčínom, hráme o šestku.“

Tomáš Surový, kapitán B. Bystrice a strelec gólu: „Sme radi, že sme skončili prví po základnej časti, ale to je tak všetko, lebo najdôležitejšia časť sezóny nás ešte len čaká. Musíme neustále pracovať deň po dni. Zámky hrajú dobrý, nepríjemný hokej, bojujú, takže sme mali čo robiť, aby sme ich v tretej tretine zlomili. Ja som gól strelil, je to síce pekné, ale hodnotiť budeme až po úplnom konci.“

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

V OBRAZOCH: Po triumfe nad Zámkami sa stala Bystrica víťazom základnej časti