Utorok 23. júl 2019 Oľga  29 °C
Anton Hrachovský Správy

Novozámčania podporili ohrozené bábätká: Akú sumu sa im podarilo vyzbierať?

Obyvatelia Nových Zámkov mali možnosť prispieť na starostlivosť o ohrozených novorodencov. Pozrite sa, aký finančný obnos vyzbierali.

Ilustračný obrázok k článku Novozámčania podporili ohrozené bábätká: Akú sumu sa im podarilo vyzbierať?
Zdroj: Pixabay.com

Novozámocká radnica zorganizovala koncom roka 2018 dobrovoľnú zbierku „Na pomoc bábätkám“. Výťažok z nej je určený na pomoc pri poskytovaní vysokošpeciali­zovanej starostlivosti extrémne nezrelým a kriticky chorým novorodencom.

Zbierka Zámčanov pre chorých novorodencov

O zbierke sa rozhodlo ešte počas Mestského zastupiteľstva v septembri 2018. Prispieť bolo možné od 2. do 16. decembra 2018 a to zaslaním peňazí na špeciálny účet, prípadne v hotovosti do prenosnej pokladnice v Rímskokatolíckom kostole Povýšenia sv. Kríža počas Adventného benefičného koncertu.

Na účet zaslali darcovia 481 eur, počas koncertu v kostole sa vyzbieralo 1 500 eur. Celkový výťažok zbierky vo výške 1 981 eur bol poukázaný na účet 20. decembra 2018.

„Novozámocká novorodenecká klinika má nadregionálny charakter a ošetruje deti nielen z nášho okresu ale aj z celého západu a juhu Slovenska. Nedá mi nespomenúť jedno meno. Tým je meno profesora Bauera, ktorý spravil z jedného štandartného okresného oddelenia špičkové pracovisko, ktoré sa stará o deti, ktoré by inak nemali šancu prežiť,“ povedal ešte v septembri 2018 poslanec Silvester Demo.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk