Anton Hrachovský Hokej

Hráči MHC Nové Zámky odštartovali druhý ročník Vyšehradského pohára duelom na pôde Dunaujvárošu. O ich tesnej výhre rozhodol 18-ročný útočník.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Novozámčania na úvod Vyšehradského pohára víťazne: Rozhodol 18-ročný mladík

Nové Zámky odohrali zápas v rámci Vyšehradského pohára na ľade Dunaujvárošu, zvíťazili v ňom 3:2. Vedenia sa už v 6. minúte ujali vďaka Jossifovmu zakončeniu domáci, no Juraj Jurík dvomi gólmi v priebehu piatich minút otočil skóre duelu. V úvode druhej tretiny sa domácim podarilo vyrovnať a tak o výhre Novozámčanov rozhodol v záverečnom dejstve Sebastián Slávik – jeden z mladíkov, ktorí pôsobili minulú sezónu v B-tíme.

Ďalší zápas Vyšehradského pohára absolvujú Novozámčania 28. augusta, keď doma privítajú Nitru.

Vyšehradský pohár 1. kolo

DAB Dunaujvároš – MHC Nové Zámky 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Góly: Jossifov, Uski – J. Jurík 2, Slávik

Zostava MHC Nové Zámky:
Košarišťan – Juraško, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Trávniček – H. Ručkay, Hruška (K), Pospíšil – Jurík, Zbořil, Štrauch – Rogoň, Videlka, Bajtek – Rzavský, Fábry, Slávik

V rovnaký deň sa v príprave predstavili aj ďalší účastníci Tipsport Ligy. V stredoslovenskom derby si majster z Banskej Bystrice poradil s Detvou hladko 9:3. Žilina sa rozišla zmierlivo s Liptovským Mikulášom a Zvolen podľahol Popradu až po samostatných nájazdoch.

• Kometa Brno – HC Slovan Bratislava 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Góly: Zaťovič, Mueller – Rau 2, Chipchura 2, Sukeľ

• Zvolen – Poprad 2:3 pp a sn (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: Šišovský, Černook – Fabian, Paločko, rozhodujúci sn Svitana

• Žilina – Liptovský Mikuláš 2:2 (0:0, 0:1, 2:1)

Góly: Ru. Huna, Síkela – Piatka, Novický

• Banská Bystrica – Detva 9:3 (2:1, 3:2, 4:0)

Góly: Asselin 2, G. Gabor, Faille, Sloboda, Varga, Zigo, Kabáč, Higgs – Žilka, Ščurko, R. Gabor

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Zdroj: YouTube.com