Novozámčan Timoranský v Trnave prvý
Na mestskom atletickom štadióne v Trnave sa konal už 2. ročník "Letného mítingu" v rámci GPS. Tomáš Timoranský (AK Nové Zámky) vyhral osemstovku časom 1:56,88
Najkvalitnejší výkon večera predviedol Vladimír Šimík, ktorý v behu na 100m časom 10,34s vyrovnal SR do 22 rokov a za úplným slovenským maximom zaostal len o 2 stotiny. Našou najúspešnejšou bola Miriam Karperová, ktorá prekonala ďalší slovenský veteránsky rekord, pre tento krát, v behu na 200m a zvíťazila časom 25,34s
Výsledky:
muži:
100 m (+0,2): 1. Vladimír Šimík (TJ Slávia STU Bratislava) 10,34, 2. Adam
Zavacký (Slávia PU Prešov) 10,79, 3. Samuel Jacko (Slávia UK Bratislava)
11,03,
200 m: 1. Vladimír Šimík (TJ Slávia STU Bratislava) 21,49, 2. Adam
Zavacký (Slávia PU Prešov) 21,54, 3. Samuel Jacko (Slávia UK Bratislava)
22,44,
[blockquote]800 m: 1. Tomáš Timoranský (AK Nové Zámky)
1:56,88, 2. Patrik Schneidgen (ŠG Stavbár Nitra) 1:59,24,
3. Lukáš Privalinec (ŠG Stavbár Nitra) 2:01,43,[/blockquote]
3000 m: 1. Jozef Urban (Demolex BK Bardejov) 8:47,62, 2. Patrik Žúbor
(MKŠS-Atlet Kysucké Nové Mesto) 8:49,34, 3. Branislav Šarkan (MKŠS-Atlet
Kysucké Nové Mesto) 9:01,68,
400 m prek.: 1. Radoslav Ivan (AO Slávia UK Bratislava) 56,80, 2. Marek
Halmo (ŠG Stavbár Nitra) 60,73, 3. Patrik Krajč (ŠG Stavbár Nitra)
63,97,
diaľka: 1. Tomáš Veszelka (MAC REDOX Lučenec) 705, 2. Boris Slíž
(Lokomotíva Šurany) 637, 3. Kristián Fiľka (Akademik TU Košice) 608,
žrď: 1. Tomáš Krajňák (Akademik TU Košice) 460, 2. Branislav Ruvák
(ŠAK SPŠ Trnava) 420, 3. Marek Daňko (Akademik TU Košice) 400,
guľa: 1. Robert Löbb (ŠG Stavbár Nitra) 16,16, 2. Radovan Pauer (AO Sparta
Považská Bystrica) 14,62, 3. Roman Vida (AO Slávia UK Bratislava) 13,79,
disk: 1. Michal Holica (ŠG Stavbár Nitra) 50,80, 2. Robert Löbb (ŠG
Stavbár Nitra) 50,03, 3. Radovan Pauer (AO Sparta Považská Bystrica)
48,97,
oštep: 1. Patrik Ženúch (VŠC Dukla Banská Bystrica) 70,50, 2. Martin
Benák (VŠC Dukla Banská Bystrica) 70,35, 3. Onderej Bartoň (ŠG Stavbár
Nitra) 60,75,
kladivo: 1. Branislav Daniš (AK Spartak Dubnica bad Váhom) 56,60, 2. Jiří
Koukal (AK Spartak Dubnica bad Váhom) 55,67, 3. Michal Holica (ŠG Stavbár
Nitra) 53,84,
ženy:
100 m: 1. Iveta Putalová (AO Slávia UK Bratislava) 12,91, 2. Martina
Grigláková (AO TJ Slávia STU Bratislava) 13,07, 3. Barbora Bariová
(Akademik TU Košice) 13,24,
200 m: 1. Miriam Karperová (AK AŠK Slávia Trnava) 25,34, 2. Martina
Grigláková (AO TJ Slávia STU Bratislava) 26,13, 3. Iveta Putalová (AO
Slávia UK Bratislava) 26,52,
800 m: 1. Nikola Štefundová (MSŠS-Atlet Kysucké Nové Mesto) 2:21,00,
2. Katarína Feriancová (Maraton AC Rača) 2:22,36, 3. Petra Čavajová (AK
AŠK Slávia Trnava) 2:24,97,
3000 m: 1. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 10:09,37,
2. Katarína Pokorná (AO TJ Slávia STU Bratislava) 10:43,65, 3. Petra
Turčeková (Maraton AC Rača) 10:53,30,
400 m prek.: 1. Natália Bučičová (AK Inter-SC Bratislava) 1:13,40,
2. Lucia Vachová (Lokomotíva Šurany) 1:15,42, 3. Romana Markovičová (AK
Inter-SC Bratislava) 1:15,85,
diaľka: Miriam Karperová (AK AŠK Slávia Trnava) 576, 2. Natália Lipková
(AO Slávia UK Bratislava) 510, 3. Monika Braňovičová (AK AC Malacky)
483,
výška: 1. Miroslava Kažimírová (AO Slávia UK Bratislava) 160,
2. Natália Ostrožlíková (ŠG Stavbár Nitra) 150, 3. Marcela
Holzknechtová (ŠG Stavbár Nitra) 145,
žrď: 1. Slavomíra Sľúková (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 370, 2. Dana
Čížková (Akademik TU Košice) 360, 3. Bronislava Surová (AK Spartak
Dubnica nad Váhom) 320,
disk: 1. Ivona Tomanová (AK AŠK Slávia Trnava) 46,68, 2. Ivana
Krištofičová (AO Slávia UK Bratislava) 43,64, 3. Júlia Kočárová (ŠG
Stavbár Nitra) 41,38,
oštep: 1. Veronika Ľašová (VŠC Dukla Banská Bystrica) 41,73, 2. Jana
Ličáková (AK Mostáreň MŠK Brezno) 40,92, 3. Karolína Seboková (VŠC
Dukla Banská Bystrica) 39,20,
kladivo: 1. Veronika Kaňuchová (VŠC Dukla Banská Bystrica) 50,74,
2. Karolína Čaklošová (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 48,71, 3. Soňa
Čaklošová (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 43,01.