Novinky ohľadom parkovania v Šuranoch: Mesto má v pláne poplatky na ďalších uliciach

Mestskí poslanci v Šuranoch budú rozhodovať, o rozšírení spoplatneného parkovania v meste. Celkovo by sa tak malo platiť až na piatich uliciach.

Anton Hrachovský
Ilustračný obrázok k článku Novinky ohľadom parkovania v Šuranoch: Mesto má v pláne poplatky na ďalších uliciach
Zdroj: TASR

Vodiči motorových vozidiel musia od apríla 2017 platiť za parkovanie v centre Šurian. Miestni poslanci budú 1. marca 2018 rozhodovať o tom, či sa k spoplatneným lokalitám pridajú ďalšie.

Spoplatné parkovanie v Šuranoch

Od 24. apríla 2017 sa platí parkovné v centre Šurian na troch uliciach, najnovšie by k nim po prerokovaní úpravy VZN (1. marca 2018) mohli pribudnúť ďalšie dve. Spoplatnené parkovanie sa doteraz týkalo ulíc M.R.Štefánika, Námestie hrdinov, Žofie Bosniakovej (od ulice M.R.Štefánika až po ulicu Bernolákovu). Na každej zo spomínaných ulíc sa tiež nachádzajú nové parkovacie automaty.

Po novom sú v pláne spoplatnených ulíc v Šuranoch i ďalšie – ulice Tyršova a Komenského.

Cena parkovného

Dočasné parkovanie možno zaplatiť zakúpením parkovacieho lístka alebo karty. Parkovaciu kartu si ľudia môžu zakúpiť na Mestskom úrade v Šuranoch na základe podanej žiadosti o vydanie. Vydáva sa na konkrétne vozidlo resp. evidenčné číslo. Okrem toho si môžu záujemcovia zaobstarať aj miesto výhradne pre ich vozidlo.

Jednorázové (dočasné) parkovné:

  • motorové vozidlá: 0,50 eura/hodina
  • motorové vozidlá s prívesmi: 1 euro/hodina

Celoročné parkovanie:
Parkovacia karta na evidenčné číslo vozidla bude stáť 150 eur na 12 mesiacov. V prípade trvalého pobytu na prislušnej ulici zaplatí občan 100 eur ročne.

Vyhradené parkovanie:
Vyhradené parkovanie bude označené dopravnou značkou IP16 a ľudia si zaň ročne zaplatia 500 eur.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk