Nové Zámky vyhrali aj tretí zápas: V príprave porazili MAC Budapešť

Hokejisti Nových Zámkov pokračujú v sérii prípravných zápasov. V treťom meraní síl sa predstavili na ľade súpera.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky vyhrali aj tretí zápas: V príprave porazili MAC Budapešť

Hokejisti HC Nové Zámky sa predstavili vo svojom treťom prípravnom zápase. Na ľad vykorčuľovali v Budapešti na štadióne Tüskecsarnok.

V prvom zápase porazili Topoľčany 6:2, aby následne vynulovali rumunský celok Gyergyói HK 2:0. Tretie meranie síl prinieslo konfrontáciu s MAC Budapešť.

Do zápasu sa lepšie dostali domáci hokejisti, keď Lackoviča v bráne Nových Zámkov prekonal v 14. minúte R. Tóth (1:0). Do konca prvého dejstva Býci vyrovnali zásluhou Vargu.

Prostredná tretina patrila hráčom z Nových Zámkov. Do vedenia ich v 26. minúte poslal Fetkovič, aby o niekoľko sekúnd neskôr zvyšoval Klempa (1:3).

Prečítajte si tiež

V 41. minúte rozhodol o osude zápasu Mišiak (1:4). Domáci už iba druhým gólom R. Tótha znížili na konečných 2:4 pohľadom MAC.

V piatok 3. septembra sa hokejisti Nových Zámkov premiérovo predstavia na domácom ľade, keď privítajú rakúsky Graz.

MAC Budapešť – HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 14. Tóth R. (Gooch), 53. Tóth R. (Schlekmann) – 18. Varga (Šiška, Klempa), 26. Fetkovič (Varga, Reini), 26. Klempa (Fetkovič, Varga), 41. Mišiak (Jackson). Rozhodovali: Sóos, Nagy– Horváth, Szabó. Vylúčení na 2 min.: 8:3. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 28:55.

MAC Újbuda: Bálizs (Farkas) – Pozsgai, Dóczi, Schlekmnn, Gooch, Tóth R. – Garát, Csollák, Dansereau, Ritter, Izacký – Tóth G., Varga K., Kozma, Kreisz, Stevens – Tóth P., Pápa, Molnár, Djumic.

HC Mikron Nové Zámky: Lackovič (Engstrand) – Holenda, Ligas, Kurbatov, Jackson, Mišiak – Reini, Hatala, Klempa, Barto, Varga T. – Bull, Roman, Šiška, Fetkovič, Števuliak – Meszároš, Knižka, Tóth F., Ondrušek, Ferenyi – Hrabčák

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Viac správ z hokeja

Pokračujeme na víťaznej vlne, budapeštiansky MAC sme zdolali 4:2 😎 Spolu za Zámky 💚 #žijemehokejom Folytatódik a győzelmi sorozatunk, ma este a MAC csapatát vertük 4-2-re😎 Együtt Érsekújvárért 💚