Nové Zámky uspeli v predĺžení: Obdržálek hrdinom zápasu proti Michalovciam

Hokejisti HC Mikron Nové Zámky zvíťazili v utorkovom dueli 14. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 po predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky uspeli v predĺžení: Obdržálek hrdinom zápasu proti Michalovciam
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Hosťom sa vydaril vstup do zápasu a už po 97 sekundách sa ujali vedenia zásluhou Mihálika, ktorý po prihrávke Takáča prepálil Kiviaha v domácej bránke. Náskok Michaloviec mohol krátko na to zvýšiť Majdan, strelou orazítkoval hornú žŕdku. Zámčania sa postupne osmelili smerom dopredu a v 12. min po akcii Rogoňa otestoval Tomekovu pozornosť Zahradník. Domácim to vyšlo až o štyri minúty neskôr, keď Västilä efektnou zadovkou spoza bránky našiel Obdržálka, ktorý pohotovo vyrovnal na 1:1. V závere tretiny mal tutovku na hokejke Mihálik, jeho druhému gólu v zápase však zabránil Kiviaho.

V druhej tretine „býci“ pridali v aktivite a odmenou im bol gól Bajteka, ktorý profitoval z chyby skúseného Southorna – 2:1. Do dvojgólového náskoku mohol domácich dostať Holovič, ktorý sa v polovici zápasu dostal do samostatného úniku, Tomek jeho blafák vystihol. Michalovce ďalej kopili chyby, ďalšiu veľkú dieru v defenzíve nevyužil Seppänen. Na opačnej strane si vytvoril dobrú streleckú pozíciu Southorn, Kiviaho však svoj tím podržal.

Obrancovi Dukly sa podarilo vyrovnať až v 44. minúte, keď od modrej čiary prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:2. Hosťom dodal gól sebavedomie. Zakrátko musel Kiviaho vytiahnuť skvelé dva zákroky pri strele Venteläeho i dorážke Galamboša. Hra sa v týchto momentoch prelievala z jednej strany na druhú a obe mužstvá boli blízko k rozhodujúcemu tretiemu gólu. V 52. min sa po hrúbke Mašlonku dostal k puku Holenda, ktorý sa rútil sám na Tomeka, no v koncovke minul bránku Michaloviec.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Keďže po 60 minútach svietil na tabuli nerozhodný stav 2:2, nasledovalo predĺženie. V 63. min rozhodol o víťazstve domácich Obdržálek, ktorý využil zaváhanie Majdana a z nájazdu prekonal Tomeka.

HC Mikron Nové Zámky – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 16. Obdržálek (Fereta, Västilä), 26. Bajtek, 63. Obdržálek – 2. Mihálik (Takáč, Southorn), 44. Southorn (Majdan). Rozhodovali: Baluška, Konc st. – Jurčiak, Crman, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho – Mikuš, Hain, Ligas, Västilä, Šeliga, Fereta, Barto, Michal Roman – Iso-Mustajärvi, Seppänen, Obdržálek – Rogoň, Embrich, Zahradník – Bajtek, Holovič, Jurík – Rehák, Ondrušek, Okoličány

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – McCormack, Ventelä, Southorn, Mihálik, Ťavoda, Louis, Zekucia, Farkaš – Regenda, Lalancette, Majdan – Takáč, Hickmott, Bartánus – Korhonen, Galamboš, Mašlonka – Chalupa, Češík, Török

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.