Nové Zámky stúpajú v tabuľke: Na domácom ľade porazili Liptovský Mikuláš

Hokejisti HC Nové Zámky zvíťazili v 24. kole Tipos extraligy nad MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:3.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky stúpajú v tabuľke: Na domácom ľade porazili Liptovský Mikuláš
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Od úvodu sa hral zaujímavý hokej, ktorému nechýbali ani góly. V 7. minúte Ligas fauloval Petráša vo vyloženej príležitosti a Walega z následného trestného strieľania prekonal Bakalu – 0:1.

V 12. minúte hostia neskórovali z nádejného brejku v oslabení a krátko na to inkasovali. Fetkovič sa dostal k zakončeniu a prekvapil Vošvrdu, ktorý mal zakrytý výhľad – 1:1. Do šatní išli spokojnejší Novozámčania. Šišovský vzal puk hráčovi hostí pri rozohrávke, upútal pozornosť Vošvrdu a prihrávkou ponúkol gól Jacksonovi – 2:1.

V druhej tretine si mužstvá viackrát vyskúšali presilovky a oslabenia a skóre sa zmenilo v 32. minúte.

Hostia nepokryli Ondrušeka, ktorý presne namieril zo strednej vzdialenosti – 3:1.

Krátko na to Liptáci znížili, keď sa po skrumáži okolo Bakalovej bránky dostal k puku Nemec a upravil na 3:2. Po následnej presilovke hostí už bolo vyrovnané, keď brankár Bakala stratil puk z dohľadu po tom, čo ho vyrazil nad seba a ideálne sa zorientoval Uhrík – 3:3.

Rozhodnutie priniesla 45. minúta. V nej domáci obranca Holenda nahodil puk na bránku hostí od modrej čiary, Vošvrda veľa nevidel a nestihol zareagovať – 4:3. Domáci mohli v tretej časti zvýšiť skóre, mali k tomu viacero sľubných príležitostí, ale brankár hostí podržal svoj tím. Hostia sa v závere dostali k tlaku, v ktorom sa Bakala musel obracať, ale skóre sa už nezmenilo.

Prečítajte si tiež

HC Nové Zámky – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Góly: 13. Fetkovič (Jackson, Kozák), 20. Jackson (Šišovský), 32. Ondrušek (Ferenyi, Roman), 45. Holenda (Jackson)- 8. Čuvilov (tr. strieľanie), 33. J. Nemec (Walega, Jurík), 35. Uhrík (Kriška, Walega). Rozhodovali: Kalina, Výleta – Durmis, Ševčík, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nové Zámky: Bakala – Hatala, Bull, Fereta, Holenda, Kozák, Roman, Ligas – Šišovský, Šiška, Jackson – Števuliak, Langkow, Klempa – Varga, Fetkovič, Mišiak – Ferenyi, Ondrušek, Kurbatov – Tóth

Liptovský Mikuláš: Vošvrda – Ventelä, Varttinen, Kurali, Salija, Krempaský, Mezovský, Fehérpataky, J. Nemec – Kriška, Hovorka, Uhrík – Petráš, Walega, Jurík – Paločko, Murček, Čuvilov – Kalousek, Urban, Dunčko

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.