Iné športy

Nové Zámky s tesným víťazstvom: Hádzanári porazili Šaľu

Novozámockí hádzanári majú za sebou ďalší úspešný zápas. Na domácej palubovke hostili súpera z neďalekej Šale.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky s tesným víťazstvom: Hádzanári porazili Šaľu
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

V sobotnom zápase 15. kola Niké Handball extraligy zvíťazili hádzanári domáceho MHC Štart Nové Zámky nad HKM Šaľa 29:27.

„Novozámčania si v regionálnom derby poradili s HKM Šaľa 29:27 a dosiahli tretí triumf v sérii. Naopak, Šaľania prehrali tretíkrát za sebou a ich nádeje na prvú štvorku dostali vážne trhliny, hoci stále sú na 5. pozícii iba o bod za košickými družstvami. Majú však viac odohraných duelov. Hráči HKM pritom v sobotu zmazali v druhom polčase päťgólové manko (13:18) a v 54. min sa dostali dokonca do vedenia (26:25). Potom však trikrát za sebou inkasovali, pričom za stavu 26:27 nepremenil Šimon Michniewicz pokutový hod. Výhru Štartu spečatil v poslednej minúte jeho najlepší strelec Mikuláš Kucsera ml.," informuje Slovenský zväz hádzanej.

MHC Štart Nové Zámky – HKM Šaľa 29:27 (15:11)

Najviac gólov: Kucsera 7/3, Vadkerti, Papp po 5 – Michniewicz 6/1, Melnyk, Bogár po 5.

Rozhodovali: Haščík, Oťapka, vylúčení: 4:7, ČK: Lužica po troch vylúčeniach, 7 m hody: 4/3 – 5/3

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk