Nové Zámky s prvou domácou výhrou: Po Bystrici zdolali aj Budapešť, FOTO

Hokejisti Nových Zámkov si v 7. kole Tipsport ligy poradili s tímom z Budapešti.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky s prvou domácou výhrou: Po Bystrici zdolali aj Budapešť, FOTO
15

V úvode mali mierne navrch hostia, gólovo sa však nepresadili. Naopak, v 8. min. otvorili skóre domáci, keď prečíslenie 2 na 1 vyriešili dokonale Urban so skórujúcim Stupkom. Gól Novým Zámkom pomohol a postupne sa dostali do správneho herného rytmu.

V druhej tretine v priebehu troch minút dali domáci tri góly. Najprv sa v 23. min. presadil z dorážky Stupka, následne skóroval dôrazný Dlugoš a na 4:0 zvýšil v presilovke Urban. Hráči MAC zostali na chvíľu priebehom zápasu otrasení, v 29. minúte však dokázali znížiť zásluhou Klempu. Napriek trojgólovému manku stále hrýzli, dve veľké šance zahodil Pitt.

V treťom dejstve si už Zámčania víťazstvo kontrolovali. Na 5:1 zvýšil v 42. minúte Urban. Strech a Szigeti síce vzápätí znížili, no potom Pospíšil zakončil vydarenú kombináciu do prázdnej bránky a domáci viedli 6:3. Na rozdiel dvoch gólov opäť znížil Macaulay, záverečné slovo mal však Ordzovenský, ktorý gólom do prázdnej bránky spečatil výsledok na konečných 7:4 pre Nové Zámky.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Mikron Nové Zámky – MAC Újbuda 7:4 (1:0, 3:1, 3:3)

Góly: 8. Stupka (Urban), 24. Stupka (Pavúk, Mikuš), 25. Dlugoš (Bečka), 27. Urban (Bajtek, Pavúk), 42. Urban (Stupka, Ordzovenský), 43. Pospíšil (Jurík, Hruška), 59. Ordzovenský – 29. Klempa (Strech, McNally), 43. Strech (Klempa), 43. Szigeti, 45. Macaulay (Klempa)

Rozhodovali: D. Konc st., Fridrich – Krajčík, J. Konc ml., vylúčení: 3:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

Nové Zámky: Kristín – Hain, Drtina, Mikuš, Pavúk, Ordzovenský, Hatala, Dlugoš, Ondrušek – Jurík, Hruška, Pospíšil – Stupka, Urban, Bajtek – Mikula, Fábry, Rogoň – Andrisík, Kováčik, Bečka

Újbuda: Bálizs – Pozsgai, Macaulay, McNally, Carlisle, Garát, Orbán, Schlekmann – Orban, Langkow, Bodó – Terbócs, Pitt, Sorfon – Klempa, Strech, Nagy – Kreisz, Majoross, Szigeti

Nové Zámky s prvou domácou výhrou: Po Bystrici zdolali aj Budapešť