Nové Zámky s druhou prehrou v sezóne: Na Liptove jeden gól nestačil, FOTO

Po výhre na Slovanie zamierili hokejisti HC Nové Zámky do Liptovského Mikuláša.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky s druhou prehrou v sezóne: Na Liptove jeden gól nestačil, FOTO
9

Na začiatku mali viac z hry hostia vďaka dvom vylúčeniam Liptákov, no nepotrestali ich a v 10. minúte inkasovali. Po peknej kombinácii sa presadil tvrdou strelou Stehlík – 1:0. V závere úvodnej tretiny si zahrali v početnej výhode aj domáci hokejisti, ale ani oni ju nedokázali využiť.

V 25. minúte mohol zvýšiť náskok pri ďalšej presilovke Smutný, ale jeho strela tesne minula odkrytú bránku. V ďalších minútach pridali hráči Nových Zámkov a po polhodine hry sa im podarilo vyrovnať na 1:1. Pospíšil prihral voľnému Kováčikovi a ten prestrelil Zalivina. V závere druhého dejstva boli znovu aktívnejší Liptáci a vypracovali si niekoľko nádejných príležitostí, no bez gólového zakončenia.

To však prišlo hneď po druhej prestávke. Ozolinš poslal počas dohrávanej presilovky presnú krížnu prihrávku na Krišku a jeho prudká strela dostala Liptovský Mikuláš späť do vedenia – 2:1. Aktivita domácich pokračovala a nechýbalo veľa, aby pridali aj poistku. Kristín však svojich spoluhráčov podržal. Rozlet Liptákov zastavili až dve vylúčenia krátko po sebe a hostia si dokonca zahrali 46 sekúnd piati proti trom. Ponúknutú príležitosť však nevyužili, nepremenili ani ďalšie šance a tak sa z prvého triumfu tešili domáci.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Mikron Nové Zámky 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 10. Stehlík (Ru. Huna, Ró. Huna), 41. Kriška (Ozolinš, Kurali) – 30. Kováčik (Pospíšil)

Rozhodovali: Novák, Kókai – Krajčík, Soltész, vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 950 divákov.

MHK 32 Liptovský Mikuláš:
Zalivin – Stehlík, Kurali, Smutný, Cebák, Petran, Droppa, Burzík, Nemec – Vybíral, Ozolinš, Kriška – J. Sukeľ, Oško, Piatka – Ri. Huna, Ro. Huna, Ru. Huna – Lištiak, Uhrík, Kalousek

HC Mikron Nové Zámky:
Kristín – Drtina, Hain, Dlugoš, Mikuš, Hatala, Ordzovenský, Šmach – Pospíšil, Vešutkin, Stupka – Bajtek, Urban, Jurík – Rogoň, Fábry, Mikula – Andrisík, Bečka, Števuliak – Kováčik

Ohlasy po zápase

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša:
Pre nás mal tento zápas veľký význam, hlavne preto, že sme po prvýkrát vyhrali v domácom prostredí. Zápas bol viac-menej bojovný, bolo tam nasadenie. Dnes neboli nejaké veľké gólové šance. Škoda príležitosti, ktorú sme mali v prvej tretine, keď sme strelili prvý gól a vzápätí sme netrafili prázdnu bránu. Rozhodla naša presilovka 5 na 3. Už v závere tretiny sme mali obrovskú gólovú príležitosť, nastrelili sme tyčku. V závere sa nás Nové Zámky snažili pritlačiť v power play, no sme nesmierne radi, že sa nám podarilo vyhrať tento zápas.

Juraj Bača, asistent trénera Nových Zámkov:
Bolo to veľmi bojovné stretnutie na úkor hokejovejšieho prejavu. Momentom, ktorý rozhodol, bolo využitie presilovky 5 na 3 v podaní domácich. My sme naopak takúto možnosť nevyužili. To rozhodlo o strate bodov. Bol to veľmi bojovný zápas.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Mikron Nové Zámky 2:1