Nové Zámky s ďalším skalpom: V nájazdovej dráme porazili Zvolen

Hokejisti HC Mikron Nové Zámky uspeli v utorňajšej domácej dohrávke 2. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 1:0 po samostatných nájazdoch. Rozhodol o tom Samuel Zahradník v ôsmej sérii.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky s ďalším skalpom: V nájazdovej dráme porazili Zvolen
Zdroj: Rastislav Búgel

Oba tímy sa od úvodných minút trápili v ofenzíve, prvú väčšiu šancu si vypracovali domáci, keď Mikuš našiel Ondruška, ale ten minul bránku. V závere prvej tretiny po rýchlej akcii Obdržálek našiel Hämäläinena, ale brankár Zvolena Rahm sa stihol presunúť a vzápätí zlikvidoval aj pokus Embricha.

V úvode druhého dejstva mohli otvoriť skóre hostia, ale po strele Koleniča sa blysol Kiviaho. Obe mužstvá zvýšili útočnú snahu, ale bez gólového efektu. V 28. minúte spravil chybu Rahm, ktorý vykorčuľoval za svoju bránku, puk nezachytil a Ondrušek bol blízko k otváraciemu zásahu, útočník Zvolena však zaváhal. Na opačnej strane sa dostali do sľubnej šance aj Zvolenčania, vo vlastnom oslabení išli traja na jedného, ale Ďalogovu strelu zneškodnil Kiviaho.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Ani v tretej tretine sa nikomu nepodarilo prekonať brankára. Veľkú príležitosť mal Puliš, ale osamotený ani na trikrát neprekonal Kiviaha. Žiaril aj Rahm na opačnej strane, keď reflexívne zlikvidoval odrazený puk. Vzápätí mal aj kus šťastia, keď po chybe v rozohrávke trafil Jurík iba žrď.

Gól nepadol ani v predĺžení, o osude súboja museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich sa hostia presadili tri razy, zatiaľ čo domáci štyrikrát, rozhodujúci nájazd premenil Zahradník v ôsmej sérii.

HC Mikron Nové Zámky – HKM Zvolen 1:0 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Rozh. sam. nájazd: Zahradník. Rozhodovali: Novák, Lokšík – Hercog, Synek, vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho – Holenda, Hain, Västilä, Drtina, P. Mikuš, Šeliga, Ordzovenský, Fereta – Obdržálek, Bajtek, Hämäläinen – Zahradník, Embrich, Rogoň – Giľák, Holovič, J. Jurík – Andrisík, Ondrušek, S. Rehák

HKM Zvolen: Rahm – Hatala, Betker, Melancon, M. Ivan, Kubka, Hraško, M. Ďaloga, Meliško – Puliš, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Zuzin, Stupka – Kelemen, Jedlička, Kolenič – Marcinek, Tibenský, D. Ďuriš

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Samuel Zahradník a jeho dva brilantné nájazdy! 😲👏 HC Nové Zámky zdolali lídra našej najvyššej súťaže HKM ZVOLEN 1:0 po samostatných nájazdoch.