Hokejisti Nových Zámkov sa predstavili na ľade Banskej Bystrice. Pripísali si dva presné zásahy, Bystričania sa presadiť nedokázali.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky s cenným skalpom: Úradujúci majster im nedokázal streliť ani gól, FOTO
9

V prvej tretine začali viac hroziť hostia, skúšali to z kruhov netradične obrancovia Drtina a Hatala, ale Beskorowany bol pozorný. Najväčšiu prácu mal po prieniku Pospíšila, ktorý pred ním zoči – voči neuspel. Bystričania pohrozili v oslabení. Veľa priestoru mal Hickmott, no pokým si porozumel s pukom, brankár Kristín bol už na mieste a dobre zasiahol. Novozámčania nevyužili tri presilovky, keď išiel vždy na trestnú lavicu Ďatelinka, gól dali napokon v hre piatich proti piatim. Ťažili z chybnej domácej rozohrávky, Bečka nahodil puk od modrej a úspešne ho tečoval R. Hruška – 0:1.

V strednom dejstve mal druhý gól Zámkov na hokejke v medzikruží Stupka, nepresadil sa, rovnako na opačnej strane ani Tamáši. Následne sa však dostal do úniku D. Mikula, ale svoje sólo nepretavil do gólovej podoby. Šancu mal paradoxne v oslabení jeho spoluhráč Jurík, ocitol sa sám pred Beskorowanym, ktorý ho vychytal. Hostia umne číhali na brejkové situácie a často hrozili. Rogoň zakončoval šikovne z pravej strany po ľade a tutovku spálil v prečíslení exbystrický hokejista v drese Novozámčanov Andrisík, pretože preváhal správny moment. Až v polovici stretnutia mal úradujúci majster tlak a Jääskeläinen z medzikružia bekhendom poslal puk do žŕdky. O minútu prišla odpoveď súpera. Od modrej si nakorčuľoval na bránku Urban a prestrelil Beskorowanyho – 0:2. Do prestávky Bystričania nevyužili ani druhú presilovku a tak opätovne odchádzali do šatne nespokojní.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Na začiatku tretej tretiny nevyužili ‚barani‘ dve presilovky, dokonca ani jedenásťsekundovú o dvoch hráčov, nevypracovali si žiadnu vyloženú šancu. Až v pätici pohrozili v 48. minúte Šoltésom, ktorý mieril z dobrej pozície vedľa. Potom si zahrali v početnej výhode i hostia, no s rovnakým výsledkom. S pribúdajúcim záverom sa snaha Bystričanov smerom dopredu stupňovala, dobrú možnosť mal Ďatelinka , avšak na opačnej strane z brejku mohol pridať tretí gól svojho tímu Urban. Na konci domáci hrali v presilovke bez brankára v šestici proti štyrom, ale znížiť nepriaznivý stav a zdramatizovať duel sa im nepodarilo.

HC '05 iClinic Banská Bystrica – HC Mikron Nové Zámky 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 17. R. Hruška (Bečka), 33. T. Urban (Stupka, Bajtek). Rozhodovali: Rencz (Maď.), T. Orolin – Šoltés, Stanzel, vylúčení: 5:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 2271 divákov.

Banská Bystrica: Beskorowany – J. Brejčák, Southorn, Biro, Mihálik, Ďatelinka, Nemčík, Petrinec – Hickmott, A. Šťastný, Jääskeläinen – Lamper, Wahl, Šoltés – Bartánus, Gabor, M. Lunter – Fafrák, Tamáši, Kabáč

Nové Zámky: Kristín – Hain, Drtina, P. Mikuš, Pavúk, Ordzovenský, Hatala, Dlugoš – Pospíšil, R. Hruška, J. Jurík – Bajtek, T. Urban, Stupka – D. Mikula, Fábry, Rogoň – Bečka, K. Kováčik, Andrisík

HC Mikron Nové Zámky: – UPRAVIT!
Kristín – Drtina, Hain, Dlugoš, Mikuš, Hatala, Ordzovenský, Ondrušek, Šmach – Pospíšil, Hruška, Stupka – Andrisík, Urban, Jurík – Rogoň, Fábry, Mikula – Múčka, Kováčik, Bečka

Ohlasy po zápase

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Nepodali sme dobrý výkon. Všetci od každého hráča až po nás trénerov musíme byť lepší. Problémom bolo, že sme nedokázali vyjsť z tretiny s pukom pod kontrolou. Nahodíme puk na mantinel a z forčekingu nedokážeme dať toľko gólov ako z obvyklého prechodu do útoku. Dokážeme dať góly našou tvrdou prácou v útočnej tretine, ale dnes sa nám to nepodarilo. Keď nedáme gól, nemôžeme vyhrať. Musíme prekonať tento neúspech a všetci niečo spraviť pre to, aby sme začali hrať lepšie.“

Jerguš Bača, asistent trénera Nových Zámkov: „Chceli sme hrať aktívne, v pohybe, čo sa nám viac – menej darilo celých 60 minút. Boli sme silní na puku, nedovolili sme Banskej Bystrici toho veľa. Kľúčový moment zápasu nastal v tretej tretine, kedy sme ubránili oslabenie v troch proti piatim, podržal nás aj brankár Kristín. Určite nás toto víťazstvo povzbudilo do ďalšej práce.

Radim Hruška, autor víťazného gólu Nových Zámkov: „Sme radi za tieto tri body, sú cenné pre nás. Dodržali sme taktiku a priniesla svoje ovocie. Neprišli sme sem brániť, ale vyhrať, hoci to znie príliš sebavedomo. Rozhodol o výsledku aj náš prvý gól a to, že sme domácich predčili v prvých dvoch tretinách. Tretiu tretinu sme viac -menej bránili a vyšlo to.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

HC '05 iClinic Banská Bystrica – HC Mikron Nové Zámky 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)