Nové Zámky prehrali doma so Žilinou: Na gól nestačilo ani 48 striel

Novozámčania dobíjali bránu súpera počas celého zápasy. O troch bodoch však rozhodli individuálne chyby.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky prehrali doma so Žilinou: Na gól nestačilo ani 48 striel

Súboj o šiestu priečku sa začal v miernom tempe, postupne sa však aktivita usadila viac na hokejkách domácich hráčov. V 9. minúte nebezpečne tečoval Fábryho nahodenie Varga, no prvý gól stále nepadol. V presilovke sa do bekhendového zakončenia dostal Špirko, ale Tomek bol pozorný. Na druhej strane sa mohol presadiť Handlovský, ktorý si v rohu klziska vybojoval puk. Kováč však jeho pokus vytesnil. Štyri minúty pred koncom úvodného dejstva išiel za podrazenie na trestnú lavicu Salija. Hostia sa síce na dlhú dobu usadili do útočného pásma, nedarilo sa im však nájsť správnu pozíciu na strelu. Keď to vyšlo, zaúradoval domáci gólman. V závere tretiny mohol skórovať dvakrát Lantoši, no Tomek bol na mieste.

Druhé dejstvo začali domáci presilovou hrou, Škoda už už dvíhal ruky nad hlavu pri Špirkovom zakončení, no ani z tejto situácie gól nepadol. Hra sa síce prelievala zo strany na stranu, no bez výraznejších príležitostí na zmenu stavu. V 31. minúte Lantoši nedočiahol na puk a tak sa o tri minúty, domácej chybe v strednom pásme, presadil zo samostatného úniku Švihálek. Vzápätí mohli domáci vyrovnať, do útoku sa vydala dvojica Varga – Dubinin, prvý menovaný zvolil strelu, no jeho švih skončil na ochrannej sieti. O niekoľko sekúnd neskôr spravili domáci opäť chybu v rozohrávke a tentoraz sa z nájazdu presadil na dvakrát Klimenta. Domácim neprialo ani šťastie, Novákovo nahodenie skončilo len na žrdi Tomekovej brány.

V záverečnej tretine sa domáci od jej úvodu zahryzli do súpera, no Tomek bol pozorný a zneškodnil i zakončenie Špirka. Zvýšená aktivita priniesla Novozámčanom možnosť presilovky, so svojimi pokusmi však neuspeli Lantoši ani Hruška. Žilinčania umne bránili priestor a domácim, ktorým chýbal moment prekvapenia, nedávali veľa možností zakončiť. V obrovskej príležitosti sa päť minút pred koncom domáci Škoda, no zoči-voči Tomekovi sa nepresadil, aj vďaka skvelému reflexu žilinského brankára. Následne sa v pästnom súboji predviedol Michal Novák s Martindaleom. V závere odvolali domáci brankára, čo v poslednej sekunde duelu využil Handlovský a Žilina si tak z Nových Zámkov odniesla tri body.

HC Nové Zámky – MsHK Žilina 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 34. Švihálek (Hatala), 36. Klimenta, 60. Handlovský.
Rozhodovali: Baluška, D. Konc st. – M. Orolin, Synek, Vrančík, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1834 divákov

Nové Zámky: Kováč – M. Jass, Plašil, Prapavessis, Salija, M. Novák, Hruška, Šimek, K. Jass – Škoda, Špirko, Raenko – Zbořil, Novotný, Cetkovský – Monya, Šimun, Lantoši – Varga, Dubinin, Fábry
Žilina: Tomek – Juraško, Mikuš, Chaloupka, Hatala, Roman, Harant, Dolinajec, Mendrej – Kučkin, Klimenta, Handlovský – Jurík, Martindale, Švihálek – Stupka, Švec, Konečný – Rogoň, Ondruš, Váňa

Čo na to tréneri?

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: „Blahoželám súperovi k trom bodom. Hrali sme 60 minút na jednu bránku. Bohužiaľ, neboli sme v predbránkovom priestore dostatočne agresívni a dôrazní. Aj z tých 60 minút sme veľa hrali v rohoch a pri mantineloch. Myslím si, že tlak do brány mohol byť podstatne väčší, striel na bránu mohlo byť podstatne viac. Bohužiaľ sme v druhej tretine nevyužili dve veľké gólové šance, miesto toho, aby sme viedli 2:0, sme urobili na modrej čiare dve chyby a dostali sme z toho dva góly. Snažili sme sa až do konca stretnutia, ale keby sme dnes hrali aj do rána, tak ten gól by sme asi nedali.“

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Takýto býva hokej, takýto býva šport. O našom víťazstve dnes rozhodli dve skutočnosti. Prvou bol výkon Tomeka v bráne, ktorý bol, nebojím sa povedať, bravúrny. Druhou vecou bolo to, že sme vyťažili z maxima maximum. Za maximálnej obetavosti, maximálne kolektívneho výkonu a maximálnej sústredenosti mužstva sa nám s troškou šťastia podarilo získať tri body. Do ďalšieho vývoja extraligy nám to veľmi pomôže. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo vyhrať v búrlivom prostredí v Nových Zámkoch. Domáci podali výborný výkon. Tešíme sa na ďalšie zápasy.“