Nové Zámky nezvládli prvý zápas nadstavby: Košiciam podľahli o tri góly, FOTO

Hokejisti HC Košice zvíťazili v 1. zápase predkola play off Kaufland play off Tipos extraigy nad HC Nové Zámky 4:1.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky nezvládli prvý zápas nadstavby: Košiciam podľahli o tri góly, FOTO
7
Zdroj: TASR/František Iván

V prvej tretine predviedli väčšiu ofenzívnu aktivitu hostia, ale nebolo im to veľmi platné. V 6. minúte sa neujali Rogoňove dorážky, v 10. neuspel v úniku Števuliak a košický brankár Riečický si poradil aj s ďalšími strelami hostí. Na nevyužité šance doplatili v 16. minúte, keď Lapšanský lišiackou strelou z ostrého uhla prekvapil Kiviaha a v presilovke otvoril skóre – 1:0. V nájazde dvoch proti jednému nevyrovnal Ondrušek a Košičania opäť trestali, keď Jacobs spomedzi kruhov vymietol pravý horný roh Kiviahovej bránky – 2:0. Toto skóre však vydržalo iba 47 sekúnd, keď Števuliak v strednom pásme unikol obrane domácich a prestrelil Riečického – 2:1.

Košičania si dávali v druhej tretine väčší pozor na defenzívu a efektívne využívali gólové šance. V 25. minúte najskôr Chovan v samostatnom úniku trafil do žŕdky, ale Poirier uplatnil dôraz okolo súperovej bránky a bolo 3:1. Hosťom k zníženiu nepomohli ani dve presilovky. Obranca Slovák sa po návrate z trestnej lavice zapojil do ofenzívy a svojím prvým gólom v sezóne zvýšil na 4:1.

Domáci hráči v úvode tretej časti kontrolovali svoj náskok a nepúšťali sa do riskantnej ofenzívy. V 48. minúte vzplanuli emócie, do potýčky sa zapojili Dogett, Réway, Števuliak i Chovan a výsledkom bola 5-minútová presilovka domácich. V nej nemal Kiviaho veľa práce, no opäť sa na ľade aj iskrilo, keď sa do seba pustili Belluš a Zahradník. V závere zápasu upadlo tempo hry a gól nepriniesla ani 5-minútová presilovka hostí.

HC Košice – HC Nové Zámky 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Góly: 16. Lapšanský (Poirier, Růžička), 19. Jacobs (Jokeľ), 26. Poirier (Mráz), 37. Slovák (Mráz, Pavlin) – 20. Števuliak (Holenda).

Rozhodovali: Baluška, D. Konc st. – Synek, J. Konc ml., vylúčení: 7:5 na 2 min., navyše Chovan 10 min. OT za hrubosť, Belluš 5+DKZ za hrubosť, Jacobs (všetci Koš.) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, Dogett 5+DKZ za hrubosť, Zahradník (obaja N. Zámky) 5+DKZ za pichnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

• stav série: 1:0

HC Košice: Riečický – Pavlin, Baránek, Růžička, Cibák, Slovák, Deyl Novota – Klhůfek, Chovan, Réway – Poirier, Mráz, Lapšanský – Frič, Jacobs, Jokeľ – Belluš, Havrila, Milý – Krasničan

HC Nové Zámky: Kiviaho – Västilä, Hain, Holenda, Fereta, Roman, Mikuš, Petrík, Šeliga – Rogoň, Doggett, Števuliak – Varga, Iacobellis, Jurík – Okoličány, Seppänen, Majdan – Andrisík, Ondrušek, Zahradník

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: „Prvá tretina bola z našej strany kostrbatá, ale po nej sme si v kabíne vysvetlili určité veci. Potom už naša hra mala spád a mali sme dostatok gólových príležitostí, aby sme ešte navýšili výsledok. V závere sme už kontrolovali výsledok. My naďalej pôjdeme za svojím cieľom a určite neuhneme zo súbojov.“

Marek Dubec, asistent trénera HC Nové Zámky: „Očakávali sme, že to bude vypätá séria a zdá sa, že takou naozaj bude. Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, aktívne a s pohybom. Žiaľ, zlyhávali sme v premieňaní šancí. Súper sa v druhej tretine zlepšil, prevzal iniciatívu a neskôr bol zápas veľmi nervózny. Boli v ňom veci, ktoré do takýchto zápasov už patria, ale obojstranne aj také, ktoré by tam nemali patriť. Myslím si, že do druhého zápasu hlavy vychladnú.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.