Hokejisti HC Nové Zámky vycestovali na zápas 24. kola Tipsport ligy do maďarského Miškovca. Body do ligovej tabuľky si však nepripísali.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky nestačili na Miškovec: V ostatných ôsmich zápasoch utrpeli sedem prehier

Hokejisti Miškovca zvíťazili v nedeľnom domácom zápase 24. kola slovenskej Tipsport Ligy nad Novými Zámkami 4:1. Hostia prehral siedmy z uplynulých ôsmich zápasov a v tabuľke sú predposlední o skóre pred Liptovským Mikulášom. Maďarský tím vyhral po tretí raz v sérii a je šiesty.

Domáci vstúpili do zápasu najlepšie ako mohli. Už po 136 sekundách tečoval v presilovej hre strieľanú prihrávku Martin St. Pierre a poslal Miškovec do vedenia. Už niekoľko minút neskôr hrali Nové Zámky opäť v oslabení, no tentoraz sa ubránili.

Do druhej tretiny vstúpil maďarský tím opäť úspešne. V 22. minúte vystrelil Galanisz a Pavlas inkasoval po druhý raz. V 31. minúte viedli domáci už 3:0, keď ďalšiu presilovku využil Rodman. Hostia sa však nevzdali a dokázali skorigovať. V 37. minúte využili presilovku Nové Zámky, nádej na bodový zisk vykresal Stupka.

Miškovec zvládol aj do tretice úvod tretiny. Už po 60 sekundách záverečnej časti hry pridal druhý zásah v zápase Galanisz, tretiu asistenciu si pripísal Ross. Nové Zámky hrali aktívne, no nepodarilo sa im zdramatizovať zápas, Miškovec tak zvíťazil tretíkrát za sebou.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HC MIKRON Nové Zámky 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 3. St. Pierre (Ross, Beach), 22. Galanisz (Miskolczi), 31. Rodman (Ross), 41. Galanisz (Ross, St. Pierre) – 37. Stupka (Pospíšil, Hatala)

Rozhodovali: Snášel, Orolin – Ordzovenský, Smrek, vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 980 divákov

DVTK Jegesmedvék Miškovec:
Adorján – Vandane, Láda, Dudás, Ross, Vojtkó, Szirányi, D. Kiss – Reszegh, Vas, Beauvillier – Rodman, St. Pierre, Beach – Miskolczi, Galanisz, Harrison – P. Kiss, Lovei, Farkas

Nové Zámky:
Pavlas – Hatala, Ordzovenský, Pavúk, Mikuš, Drtina, Šmach, Fereta – Pospíšil, Hruška, Stupka – Bajtek, Fábry, Múčka – Rogoň, Urban, Jurík – Mikula, Giertl, Andrisík

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.