Nové Zámky doma neuspeli: Podľahli aj Spišskej Novej Vsi

Hokejisti Nových Zámkov prehrali v 17. kole na domácom ľade so Spišskou Novou Vsou 1:4.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky doma neuspeli: Podľahli aj Spišskej Novej Vsi
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

V prvej tretine sa hral od úvodu vyrovnaný hokej, ale hostia v nej boli mimoriadne efektívni a prakticky v nej rozhodli o svojom triumfe.

Ako prvý prekonal Lackoviča Štrauch, o päť minút neskôr aj jeho spoluhráč Nieminen. Domáci potom mali šance na skorigovanie, najmä v presilovkách zatlačili Spišiakov, ale ani Šiška a ani Langkow nedokázali prekonať Melicherčíka. Naopak, dve sekundy pred koncom prvej tretiny strelil tretí gól „rysov“ Rapáč.

Už po 164 sekundách druhej tretiny sa presadil Hamráček a po tomto štvrtom góle Spišiakov vystriedal Lackoviča v bránke Zámkov mladý Mičík. Ten neskôr zachránili domácich po ďalšej šanci Kurua, niekoľko dobrých zákrokov predviedol aj Melicherčík.

V tretej tretine videli diváci otvorený hokej s množstvom šancí na oboch stranách. Záverečná dvadsaťminútovka však napokon priniesla iba jeden gól, keď čestný úspech domácich strelil Ondrušek. Zámky prehrali po štvrtý raz v sérii, Spišiaci si pripísali druhý triumf po sebe.

Prečítajte si tiež

HC Nové Zámky – HK Spišská Nová Ves 1:4 (0:3, 0:1, 1:1)

Góly: 47. Ondrušek (Kurbatov, Fetkovič) – 7. Štrauch (Tyczynski, Majdan), 12. Nieminen (Beaudry, Atwal), 20. Rapáč (Ordzovenský, Romaňák), 23. Hamráček (Romaňák, Vrábeľ). Rozhodovali: Novák, Goga – Jedlička, Kcej, vylúčení: 7:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 100 divákov.

Nové Zámky: Lackovič (23. Mičík) – Bull, Hatala, Jackson, Šiška, Varga – Holenda, Fereta, Klempa, Langkow, Števuliak – Roman, Ligas, Ondrušek, Fetkovič, Kurbatov – Hrabčák, Ferenyi, Tóth

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Beaudry, Malina, Štrauch, Tyczynski, Majdan – Česánek, Atwal, Nieminen, Kuru, Rapáč – Romaňák, Ordzovenský, Hamráček, Vrábeľ, Ščurko – Chovan, Tomala, Vartovník, Giľák

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.