Anton Hrachovský Správy

Nové útočisko pre zdravotníkov v karanténe: Radnica prisľúbila pomoc

Ak sa zdravotnícky personál alebo lekári z nemocnice dostanú do karantény, môžu ju prečkať v jednom z hotelov.

Ilustračný obrázok k článku Nové útočisko pre zdravotníkov v karanténe: Radnica prisľúbila pomoc
14
Galéria

V prípade diagnostiky nákazy novým koronavírusom sú obyvatelia často nedisciplinovaní. Stáva sa, že sa snažia zamlčať niektoré z príznakov, prípadne fakt, že sa nedávno zdržiavali v zahraničí alebo prišli do kontaktu s takouto osobou. Uplynulý týždeň to potvrdil aj personál, ktorí má službu v červenom stane rozloženom pri vstupe do nemocnice v Nových Zámkoch.

Takéto správanie vážne ohrozuje zdravotníkov a tým pádom aj samotné obyvateľstvo. Mesto preto požiadala o pomoc jedna z lekárok Rýchlej zdravotnej služby v novozámockej nemocnici.

„Takmer každý deň prichádzame do styku s pacientmi, ktorí z rôznych príčin zatajujú stretnutie s človekom pozitívnym na COVID-19 alebo ktorých príbuzní majú pozitívnu cestovateľskú anamnézu,“ uviedla lekárka, podľa ktorej je situácia natoľko vážna, že mnohí zdravotníci sú nútení prečkať karanténu.

Mesto poskytlo hotel

Radnica zareagovala na výzvu poskytnutím priestorov v jednom z mestských podnikov. Zdravotníci tak môžu stráviť prípadnú karanténu na jednom z poschodí hotela Korzo.

„Po dohovore s vedením hotela Korzo ponúkame pre potreby lekárov a zdravotníckych pracovníkov priestory a izby na jednom poschodí tohoto zariadenia. Verím a dúfam, že to bude v nastávajúcom období dostačujúce. Ak sa bude vírus šíriť viac a budú nutne väčšie kapacity, sme pripravení ich zabezpečiť aj na zvyšných poschodiach,“ informoval primátor Otokar Klein.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

V novozámockej nemocnici prebiehajú vstupné kontroly
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie