Anton Hrachovský Samospráva

Nové parkoviská v Zámkoch: Na jednom zo sídlisk pribudlo vyše 20 miest pre autá

V Nových Zámkoch pribudli ďalšie parkovacie miesta. Mesto ich dalo vybudovať vo viacerých lokalitách.

Ilustračný obrázok k článku Nové parkoviská v Zámkoch: Na jednom zo sídlisk pribudlo vyše 20 miest pre autá
7
Galéria

Automobilov pribúda ako na celom svete, tak aj v Nových Zámkoch, čoho sa samozrejme dotýka parkovacia politika a nedostatok parkovacích miest v našom meste. Radnica vytvorila v posledných týždňoch niekoľko miest na státie.

V uplynulých dňoch sa skončili práce na budovaní parkoviska vo vnútrobloku na Cyrilometódskej ulici 2–8. Na 22 parkovacích miest boli použité polovegetačné zatrávňovacie tvárnice, mesto dalo vysiať trávnik, upraviť okolie a osadiť lavičky.

„Do úpravy okolia sa zapojili aj samotní obyvatelia panelákov, ktorí si bezprostredne po zateplení bytovky začali upravovať predzáhradky,“ informuje novozámocká radnica na svojom webe.

Na parkovisku pred vchodmi 38 – 42 Ulice G. Bethlena dokončila spoločnosť Bytkomfort rekonštrukciu podzemných rozvodov a pripravila povrch pre opravu parkoviska. „Mesto dá parkovisko vyasfaltovať a opraví aj povrch komunikácie pred vchodom číslo 16. Ďalšou akciou mesta bude odvodnenie plochy na Námestí hrdinov,“ vysvetľuje novozámocká radnica.

Niekoľko parkovacích miest by malo podľa radnice pribudnúť resp. uvoľniť sa prípravou stojísk, kde sa budú na 1 100-litrové kontajnery osádzať kryty. „Stojiská mesto umiestňuje tak, aby sa uvoľnili doteraz obsadené parkovacie miesta na sídliskách,“ dodala radnica. Ďalších 12 nových parkovacích miest pribudlo neďaleko škôlky na Ďorockej ulici.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Na sídliskách v Nových Zámkoch pribudlo niekoľko parkovacích miest
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie