Anton Hrachovský Samospráva

Nové osvetlenie v uliciach Zámkov: Obmenou prejde aj Korzo v centre mesta

Časť verejného osvetlenia v Nových Zámkoch je už opotrebovaná. Radnica pristúpila k jeho výmene.

Ilustračný obrázok k článku Nové osvetlenie v uliciach Zámkov: Obmenou prejde aj Korzo v centre mesta
Foto: Viktória Botošová

Radnica v Nových Zámkoch pristúpi k obnove viacerých stĺpov verejného osvetlenia v uliciach mesta. Napríklad na Korze v centre mesta chýba polovica takýchto svietidiel. Mestský úrad ich dal odmontovať a objednal nové. Množili sa totiž sťažnosti na nedostatočné osvetlenie Korza a obavy obyvateľov.

Nové verejné osvetlenie

K výmene príde aj v iných lokalitách. „Stĺp pouličného osvetlenia na Petöfiho ulici bol v takom zlom stave, že ho pracovníci spoločnosti Brantner museli odstrániť a čaká na výmenu. V rámci zazmluvnenej údržby verejného osvetlenia má Brantner v meste vymeniť ďalších približne dvadsať stĺpov,“ informovala radnica na svojom webe.

Obnova 20 svetelno-technických svietidiel na pešej zóne na Korze bude podľa objednávky na Digitálnom meste radnicu stáť 15 923 eur.

Nové svietidlá, ktoré budú najbližšie k budovám, budú opatrené tienidlami, aby nesvietili priamo do okien bytov.

Podľa údajov zverejnených na Digitálnom meste si radnica objednala napríklad výmenu štyroch kusov verejného osvetlenia na Tureckej ulici za 3 858 eur, ďalej výmenu jedného stĺpu osvetlenia na Nábrežnej ulici (2 161 eur) i piatich stĺpov v bývalom areáli teplárne (5 626 eur).

Za august 2019 fakturoval Brantner v súvislosti s verejným osvetlením mestskému úradu vyše 30-tisíc eur. Urobil tak za opravu a údržbu verejného osvetlenia výmenným spôsobom a tiež za správu a údržbu verejného osvetlenia.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie