Anton Hrachovský Samospráva

Nové komunálne vozidlo a výsadba zelene v Zámkoch: Radnica sa bude uchádzať o dotácie

Novozámocká radnica sa zapojí do niekoľkých envirovýziev. Cieľom je zmiernenie klimatických podmienok v meste.

Ilustračný obrázok k článku Nové komunálne vozidlo a výsadba zelene v Zámkoch: Radnica sa bude uchádzať o dotácie
Foto: Anton Hrachovský

Poslanci Nových Zámkov rozhodli, že radnica sa môže uchádzať o dotácie z Environmentálneho fondu pre rok 2020. Cieľom je realizácia projektu "Zmiernenie nepriaznivých dôsledkov klímy v meste Nové Zámky“.

Nové vozidlo a výsadba zelene

V rámci projektu rieši mesto dve aktivity. Prvou je obstaranie multifunkčného komunálneho vozidla na polievanie a čistenie mestských komunikácií. Tou druhou je výsadba izolačnej zelene pri frekventovaných mestských komunikáciách.

Realizácia projektu bude mať podľa radnice pozitívny dopad na rozvoj mesta a zlepšenie životných podmienok obyvateľov, najmä znížením záťaže životného prostredia a zlepšenia kvality ovzdušia v meste formou eliminácie koncentrácie tuhých častíc PM 10 v ovzduší.

Okrem toho má prísť k zlepšeniu kvality a čistoty verejných priestranstiev, na údržbu ktorých mesto v súčasnosti nedisponuje vhodnými mechanizmami. Ďalšou výhodou má byť zvýšenie komfortu obyvateľov mesta formou zmiernenia dôsledkov horúčav spôsobených globálnymi klimatickými zmenami.

Predpokladaný rozpočet projektu sa pohybuje na úrovni 200-tisíc eur, získaná dotácia by predstavovala čiastku 190-tisíc eur. Radnica by sa mala na projekte podieľať 5 %-ným spolufinancovaním, čo odhadom predstavuje 10-tisíc eur. Predpokladaný termín realizácie projektu je rok 2020.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie