Nestačilo ani 60 zákrokov brankára: Mladí Zámčania podľahli hráčom Bratislavy

Novozámocký B-tím privítal v 36. kole 1. hokejovej ligy na domácom ľade hokejistov HC Bratislava. Hostia si nakoniec odviezli domov všetky tri body.

Ilustračný obrázok k článku Nestačilo ani 60 zákrokov brankára: Mladí Zámčania podľahli hráčom Bratislavy

Po dvoch novoročných prehrách si pripísali mladí Novozámčania aj tretiu. Tentoraz nestačili na domácom ľade na hráčov z hlavného mesta, ktorým podľahli vysoko 2:9. Bratislavčania rozhodli o svojej výhre v druhej tretine, ktorú vyhrali jednoznačne 4:0. Novozámčania sa pritom ujali v dueli vedenia, keď sa v 6. minúte presadil hráč A-tímu Sebastián Slávik. Potom však prišiel gólový uragán hostí, ktorý narušil až v 55. minúte 20-ročný center tretej formácie Vladimír Danilov.

V bráne domácich odchytal celý zápas Vladimír Glosár, ktorý čelil dokopy až 69 strelám. V piatok 11. januára čaká na Novozámčanov stretnututie v Dubnici nad Váhom. Tej patrí priebežná piata priečka.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

MHC Nové Zámky B – HC Osmos Bratislava 2:9 (1:1, 0:4, 1:4)

Góly: 6. Slávik (Kudrna), 55. Danilov – 16. Trudman (Vajlent, Smolka), 22. Hedera (Rzarský), 24. Klučiar (Šalka, Ficel), 26. Mucha (Čech, Bednarič), 36. Boldižár (Hedera, Prokop), 41. Smolka (Juriga, Valjent), 43. Boldižár (Rzavský, Prokop), 44. Musliu (Smolka), 60. Klučiar

Rozhodovali: Valko – Nosek, Jurčiak, vylúčení: 4:3, navyše: Kucsera 10 minút za napadnutie zozadu, Glosár (obaja Nové Zámky) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:2, 37 divákov