Anton Hrachovský Správy

Nemocnica zrušila zákaz návštev: Dodržať treba isté PODMIENKY

Svojich príbuzných či známych už v nemocnici môžete navštíviť. Pozrite sa, za akých podmienok tak možno urobiť a ako to je s prítomnosťou otcov pri pôrodoch.

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica zrušila zákaz návštev: Dodržať treba isté PODMIENKY
Foto: Anton Hrachovský

Od druhého marcového týždňa boli návštevy v novozámockej nemocnici kvôli koronakríze zakázané. Postupne pribúdali ďalšie a ďalšie bezpečnostné opatrenia, pri vstupe vyrástol aj červený stan a na parkovisku bolo zriadené odberné miesto na testovanie.

Vďaka priaznivej epidemiologickej situácii však prišlo na Slovensku k postupnému uvoľňovaniu opatrení. Po spustení operácií a rozbehnutí sa všetkých ambulancií, pristúpilo vedenie nemocnice aj k zrušeniu zákazu návštev.

Návštevy povolené

Povolené sú návštevy kriticky chorých a dlhodobo hospitalizovaných pacientov na základe uváženia primárov príslušných kliník a oddelení.

„Všetky návštevy sú povinné dodržiavať nariadenia platné v priestoroch FNsP Nové Zámky v súvislosti s epidemiologickými opatreniami ako je dezinfekcia rúk a používanie rúšok,“ informovalo vedenie nemocnice.

Zmeny pri pôrodoch

Prítomnosť otca pri pôrode je už povolená. „Bonding otca pri pôrode je možný za dodržania prísnych nariadení. U otcov nemôže byť prítomná tzv. Covid triáda, čiže nemôžu mať zvýšenú telesnú teplotu a respiračné ťažkosti. Pri vstupe na pôrodné sály im bude premeraná telesná teplota,“ dodáva vedenie nemocnice.

Rovnako je problémom predchádzajúci kontakt budúceho otca s „covid pozitívnou“ osobou alebo s niekým, u koho sa ochorenie Covid-19 predpokladá.

Návštevy novorodencov

Pre návštevy na Neonatologickej klinike platí nasledovné, treba dodržiavať časový harmonogram návštev, ktorý klinika určuje podľa vlastného uváženia.

Patologických novorodencov môže navštíviť iba jeden z rodičov a to iba na 15 minút a za prísnych hygienických opatrení.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie