Anton Hrachovský Správy

Nemocnica v Zámkoch má nové špičkové oddelenie: Načo bude pacientom slúžiť?

Novozámocká nemocnica sa opäť môže pochváliť novinkou. Je ňou jedno z najmodernejších oddelení na Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica v Zámkoch má nové špičkové oddelenie: Načo bude pacientom slúžiť?
5
Galéria

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Nové Zámky otvorili v utorok 19. marca 2019 jeden z najmodernejších dermatovenero­logických ambulantných traktov na Slovensku.

Moderné oddelenie pre deti aj rodičov

„Jedná sa o veľké oddelenie, kde je doposiaľ 34 lôžok, čo je dostatočné množstvo a hospitalizácia pacienta sa preto zbytočne neodkladá. Pri dostatku personálu nemá či už dospelý alebo detský pacient pocit, že sa nemá o neho kto postarať,“ uviedla Ľubica Bartošová, ekonomická riaditeľka nemocnice.

Súčasťou oddelenia je i hotelovo vybavená nadštandartná izba.

V roku 2019 plánuje nemocnica zriadiť aj dve rodinné izby, aby sa minimalizoval stres dieťaťa z hospitalizácie a rodič vedel v prípade potreby v izbe aj pracovať.

"Dermatovenero­logická klinika pod vedením prednostu Petra Kozuba sa venuje všetkým diagnózam. Využívajú sa najnovšie terapeutické postupy a lekári sa zúčastňujú popredných zahraničných kongresov. Pokiaľ si pacient vyžaduje špeciálne doliečenie aj po hospitalizácii, nechávame si ho v našej ambulantnej starostlivosti, až kým ho diagnosticky či terapeuticky nedoriešime,“ povedal medicínsky riaditeľ Zoltán Danczi.

V štyroch moderne vybavených a zariadených ambulanciách na prízemí novozámockej nemocnice tak budú mať pacienti k dispozícii najmodernejšie vybavenie vrátane klimatizovanej čakárne s televíziou a pitným režimom.

Všeobecné aj špecializované ambulancie

V dvoch všeobecných ambulanciách nie je potrebné odporúčanie iného lekára. Pacienti môžu kedykoľvek prísť a sú vyšetrení v daný deň. Po príchode sa zaregistrujú v evidenčnom elektronickom systéme a personál o nich okamžite vie. Personál rovnako vie aj o dôvode, prečo pacient prišiel a ako dlho v čakárni čaká.

Čakacia doba je v poobedňajších hodinách spravidla do 30 minút a v čase najväčšieho náporu pacientov – ráno maximálne do dvoch hodín. Tieto dve ambulancie sú zároveň tzv. „triediace“ – ak treba, pacient sa presunie do špecializovanej ambulancie. Tam sa už pacienti objednávajú na konkrétny čas.

Medzi novovybudované špecializované ambulancie patrí alopetická ambulancia, ambulancia bulóznych dermatóz, ambulancia autoimunitných ochorení, ambulancia liečby chronických rán, ambulancia biologickej liečby a ambulancia klinických štúdií.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Nové moderné dermatovenerologické oddelenie v novozámockej nemocnici
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie