Anton Hrachovský Rôzne Správy

Nemocnica reaguje na uvoľnenie opatrení: Ako je to s karanténou pre pacientov?

Dvojtýždňová karanténa pred operáciami je už minulosťou a testy na COVID-19 sa robia len pre niektorých pacientov. Červený stan stále funguje.

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica reaguje na uvoľnenie opatrení: Ako je to s karanténou pre pacientov?
14
Galéria

Od 30. apríla 2020 poskytuje novozámocká nemocnica už aj komplexnú zdravotnú starostlivosť. Vykonávajú sa aj plánované operácie.

Na základe vyhlásenia ministra zdravotníctva SR Mareka Krajčího pristúpilo vedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Nové Zámky od 19. mája 2020 k ďalšej úprave epidemiologických opatrení.

Karanténa a testy

Pred plánovanými operačnými výkonmi už nie je potrebná 14-dňová karanténa. Predoperačné vyšetrenia môžu opäť vykonávať všeobecní lekári aj internisti, pričom nemocnica bude tieto vyšetrenia akceptovať.

Testy na vylúčenie ochorenia COVID-19 sa už v predoperačnej príprave nerobia paušálne. Robiť sa budú už iba u rizikových pacientov.

Opatrenia stále trvajú

Pri vchode aj naďalej funguje červený stan, ktorý je prvým filtrom pri vstupe do nemocnice. Rovnako je v prevádzke aj Pandemická ambulancia v priestoroch Urgentného príjmu I. typu.

V platnosti ostáva naďalej aj nariadenie nosenia rúšok a ďalších osobných ochranných pracovných prostriedkov v priestoroch nemocnice. Platí to pre pacientov ale aj personál.

V novozámockej nemocnici prebiehajú vstupné kontroly
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie