Anton Hrachovský Správy

Nemocnica má v boji proti koronavírusu nového pomocníka: Vyvinula ho firma zo Zámkov

Nové zariadenie na dezinfekciu rúk vyrobila novozámocká firma. Slúžiť bude personálu, ale i pacientom.

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica má v boji proti koronavírusu nového pomocníka: Vyvinula ho firma zo Zámkov
6
Galéria

V boji s koronavírusom má Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky nového spojenca. Do daru totiž dostala prístroj na pomoc zdravotníckemu personálu, pacientom a návštevníkom.

Ide o veľkokapacitný, odolný a bezdotykový dávkovač dezinfekcie na ruky. Na tom by možno nebolo nič zvláštne, keby jeho výrobcom nebola novozámocká spoločnosť zaoberajúca sa vývojom a výrobou varných technológií do profesionálnych kuchýň.

V čase koronakrízy sa rozhodla svoje know-how aplikovať aj do oblasti hygienických zariadení. Dávkovač funguje jednoducho – do otvoru strčíte ruku a vzápätí vám na ňu vytlačí dezinfekciu.

Nová pomoc v červenom stane

„Je to dobrá súčasť procesu prechodu pacientov cez červený stan do priestorov monobloku nemocnice. Z piatich litrov dezinfekčného prostriedku nám to umožní zabezpečiť až 15-tisíc dávok dezinfekcie,“ uviedol nový riaditeľ nemocnice Daniel Žingor.

Ako informovali zástupcovia spoločnosti, už im stihlo prísť niekoľko stoviek objednávok od slovenských i zahraničných nemocníc, ale aj zo súkromného sektora.

Prístroj dosahuje dlhú životnosť a je odolný aj voči extrémne častému používaniu, pretože je samostojací a komplet z kvalitného nerezového materiálu

„Výrobok je unikátny v tom, že celú konštrukciu aj elektroniku vyvinula naša spoločnosť a celý prístroj bol zaslaný na Technický skúšobný ústav Slovenska, ktorý ho certifikoval,“ povedala pre Dnes24 Eva Šišková zo spoločnosti, ktorá nemocnici zariadenie darovala.

Súčasťou prístroja je aj dezinfekčný prostriedok vyrobený priamo slovenskými lekárnikmi.

Nemocnica dostala nový stroj na dezinfekciu rúk
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie