Anton Hrachovský Iné športy

Navrátilec v drese Zámkov: Meluš sa tešil na partiu, praje si plnú halu ako kedysi

V sezóne 2019/2020 bude v drese MHC Štart Nové Zámky pôsobiť aj brankár Michal Meluš. Štyridsaťpäťročný gólman s reprezentačnými skúsenosťami prišiel z tímu Piešťan.

Ilustračný obrázok k článku Navrátilec v drese Zámkov: Meluš sa tešil na partiu, praje si plnú halu ako kedysi
3
Galéria

V roku 2002 sa stal Michal Meluš (na snímke) jedným z desiatky najúspešnejších športovcov okresu Nové Zámky. V Nových Zámkoch v minulosti už pôsobil.

Vyše dvojmetrový (204 cm) gólman chytal na Slovensku okrem Nových Zámkov v rodných Topoľčanoch, Tatrane Prešov a Piešťanoch. V Maďarsku sa predstavil v dresoch Tatabánye, PLER KC Budapešť, Gyöngyösi KK a v Česku má za sebou angažmán vo Frýdku-Místku. V minulosti bol aj slovenským reprezentantom.

Návrat do Nových Zámkov

Za Nové Zámky chytal ešte v časoch, keď hala praskala vo švíkoch a ľudia na zápasoch sedeli aj na schodoch. Ako sa Melušovi zatiaľ pozdáva návrat do bývalého pôsobiska? „Zatiaľ chutí dobre. Som pri synovi, čo bol hlavný dôvod, kvôli ktorému som sa vrátil. Dostal som ponuku hrávať aj trénovať mládež, robiť asistenta pri mladšom a staršom doraste. Ja si bez hádzanej život neviem predstaviť, takže zatiaľ som veľmi spokojný,“ povedal novozámocký brankár pre klubový web.

V tíme Nových Zámkov môže ešte stále stretnúť bývalých spoluhráčov, či už je to Tomáš Straňovský, Gabriel Vadkerti alebo dnešný prezident klubu Emil Mokryš. „Mal som šťastie, že všade kde som hrával bola super partia. Bez partie nie je šport. V tej dobe bola plná hala skoro na každý zápas. Veľmi dobré časy. Bodaj by to tak ešte niekedy bolo.“ dodáva Meluš.

Okrem brány bude pôsobiť ako asistent trénera pri mladšom a staršom doraste. „Ja som pri tejto ponuke ani nezaváhal, mňa baví dianie na lavičke. Som rád, keď niečo môžem poradiť našim mladíkom a hlavne brankárom,“ dodal Michal Meluš.

Cieľom do novej sezóny je pre Meluša vyhýbať sa zraneniam a obhájiť tímové pozície. „Tak u mňa je predsezónny cieľ vydržať celú sezónu bez zranení, tak ako tomu našťastie bolo doteraz. Musím si zaklopať, zatiaľ sa cítim veľmi dobre a na to, že mám 45 rokov som až sám prekvapený. Ja si myslím, že toto mužstvo už minulý rok preukázalo svoju kvalitu. Dúfam, že prvú štvorku spravíme aj túto sezónu a potom uvidím,“ uzavrel navrátilec do novozámockého klu­bu.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Michal Meluš sa vrátil do Nových Zámkov
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie