Na úvod 1. hokejovej ligy bez bodov: Novozámčanov stopli domáci Spišiaci

Na úvod 1. hokejovej ligy vycestovali Novozámčania do ďalekej Spišskej Novej Vsi. Domácich sa im však zaskočiť nepodarilo.

Ilustračný obrázok k článku Na úvod 1. hokejovej ligy bez bodov: Novozámčanov stopli domáci Spišiaci

Hokejová St. Nicolaus I. liga mala v stredu na programe zápasy 1. kola. V akcii sa predstavili aj hráči B-tímu HC Nové Zámky, ktorí si zmerali sily so Spišskou Novou Vsou. Našim hokejistom sa príliš nedarilo, v 51. minúte prehrávali už 2:9. Na začiatku tretej tretiny vystriedal Patrika Romančíka ešte len 20-ročný Matúš Nagy, ktorý si vo zvyšku stretnutia udržal čisté konto. O dva novozámocké góly sa postarali krídelník Dominik Novák a obranca Peter Trávniček. Najbližší zápas odohrajú zeleno-bieli v piatok v Trnave.

HK Spišská Nová Ves – HC Nové Zámky B 9:2 (3:1, 3:1, 3:0)

Góly: 16., 35. Ferleťák, 5. Adamčík, 7. Nagy, 27. Štrauch, 34. Lesňák, 43. Osuský, 51. Vartovník, 51. Mikula – 9. Novák, 38. Trávniček.
Rozhodovali: Korba – Čunderlík, Štofančík, vylúčení: 3:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 202 divákov.

HK Spišská Nová Ves: Surák – Zekucia, Vantroba, Šterbák, Bdžoch, Osuský, Kyčák – Ferleťák, Vartovník, Findura – Nagy, Mikula – Lesňák, Štrauch, Zwick – Chmeľ, Olejník, Halász – Adamčík

HC Nové Zámky B: Romančík (51. Nagy) – Šimek, Hain, Jesenský, Trávniček, Rácz, Šimurda – Fominych, Rehák Dom., Ondrušek – Novák, Klenko, Tužinský – Slávik, Matejov, Šramaty – Kudrna, Kovács