Anton Hrachovský Správy

Na seniorov v Zámkoch čakajú SOS náramky: Radnica navrhla výšku poplatku za službu

V blízkej budúcnosti by mohla radnica s mestskou políciou ponúknuť nový záchranný systém pre seniorov. Známy je už aj návrh jeho ceny pre záujemcov.

Ilustračný obrázok k článku Na seniorov v Zámkoch čakajú SOS náramky: Radnica navrhla výšku poplatku za službu
Zdroj: Castrum Novum Online

Od konca roku 2018 má novozámocká mestská polícia k dispozícii nový informačný systém MP Manager. Ide o systém určený pre mestské a obecné polície na vedenie ich agendy.

Pomoc pre seniorov a cena

K dispozícii má rôzne moduly, ktoré je k základnej verzii možné postupne pridávať. V roku 2020 plánuje mestská polícia v Nových Zámkoch pridať do systému modul na pomoc seniorom.

Nová služba pre seniorov však nebude zadarmo. „Odbor sociálnych vecí a školstva mestského úradu na rokovanie mestského zastupiteľstva predloží návrh všeobecne záväzného nariadenia, kde bude definovaná sociálna služba SOS tlačidla aj cenové návrhy,“ informovala radnica na svojom webe.

Seniori s príjmom do 350 eur by mali za mesačný prenájom náramku platiť mesačne 7 eur. Pre seniorov s príjmom do 500 eur má byť služba dostupná za 11 eur mesačne a seniorov s príjmom nad 500 eur by mala stáť mesačne 14 eur.

Ak návrh všeobecne záväzného nariadenia mestskí poslanci schvália, realizovať sa podľa radnice môže v roku 2020.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie