Anton Hrachovský Samospráva

Na radnici sa zišli desiatky Zámčanov: Diskutovalo sa garážovom komplexe, VIDEO

Väčšina obyvateľov sa vyslovila proti plánovanej investícii. Primátor prisľúbil, že radnica bude hľadať kompromisné riešenie.

Zdroj: Dnes24.sk

Zhruba 50–60 Novozámčanov sa 14. februára 2019 zišlo na Mestskom úrade. Témou stretnutia, ktoré zvolal primátor, bol zámer radnice vybudovať vo vnútrobloku na Lastovičej ulici komplex garáží, neskôr doplnený o detské ihrisko.

Po tom, ako sa tento zámer ocitol medzi plánovanými investíciami mesta na rok 2019, sa proti jeho realizácii medzi obyvateľmi rozbehla petícia. Podpísalo ju 1068 ľudí a primátor Otokar Klein tak na prvom tohtoročnom mestskom zastupiteľstve oznámil verejnú diskusiu s obyvateľmi.

Diskusia o garážach v Nových Zámkoch

Diskusie sa zúčastnilo odhadom 50–60 obyvateľov, zástupcov radnice i viacerých miestnych poslancov. Na začiatku stretnutia predniesol víziu mestského úradu Jaroslav Mrváň, vedúci odboru územného rozvoja a architektúry. Popri garážach ráta projekt s vybudovaním prvého oploteného detského ihriska v meste a kanalizácie v danej lokalite.

Primátor mesta Otokar Klein hovoril už na ustanovujúcom mestskom zastupiteľstve o obchodnej investícii, ktorou by sa vyriešilo niekoľko problémov (oprava cesty, kanalizácia, parkovanie) naraz a mesto by tak pokrylo svoje náklady na realizáciu projektu.

Väčšina zúčastnenej verejnosti sa vyjadrila proti zámeru. Za realizáciu zhruba 620-tisícovej investície sa na stretnutí verejne vyslovila iba dvojica obyvateľov.

Podľa viacerých prítomných poslancov je v prípade podobných projektov problémom i nedostatočná komunikácia radnice smerom k obyvateľom.

„S každým, s kým som sa stretla, mi povedal, čo tam chce mať. O garáži mi povedal jeden jediný pán,“ vyslovila poslankyňa Eva Polerecká, jedna z iniciátoriek petície proti zámeru.

„Vážim si názor každého, aj toho, kto tieto garáže nechce. Otázka však je, čo bude ďalej. Aké bude ďalšie riešenie? Áut bude pribúdať a budú stáť v zeleni, ktorú chcete vybudovať, pretože ľudia nebudú vedieť, kde majú parkovať,“ povedal Jaroslav Mrváň s tým, že presadenie 300–400-tisícovej investície do revitalizácie lokality vidí do budúcna na mestskom zastupiteľstve ako problém.

Na záver stretnutia vystúpil aj poslanec Peter Mészáros, jeden z tých, ktorí pôvodne za projekt hlasovali. Podotkol, že je zjavné, že verejnosť si garáže nepraje, problémom je skôr nedostatok parkovacích miest.

Ako tento príbeh dopadne zatiaľ nevedno, no primátor Otokar Klein ešte na stretnutí s obyvateľmi prisľúbil, že radnica bude hľadať také riešenie, aby boli občania spokojní.

Viac si môžete pozrieť na priloženom videu.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Diskusia primátora s obyvateľmi Nových Zámkov
6
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie