Anton Hrachovský Správy

Na Letomostí je vysadená nová zeleň: Keď podrastie, skrášli ďalšie lokality mesta

Na jednej z ulíc pribudla tridsiatka nových stromov. Keď podrastú, radnica ich zamení za nové sadenice.

Ilustračný obrázok k článku Na Letomostí je vysadená nová zeleň: Keď podrastie, skrášli ďalšie lokality mesta
8
Galéria
Foto: Anton Hrachovský

Ešte v marci 2019 vznikla na Komárňanskej ulici platanová alej, o ktorú sa podobne, ako o výsadbu pred kinom Mier, postarali členovia projektu Strom darom s dobrovoľníkmi. Neskôr pribudla aj alej okrasných čerešní na Andovskej ulici, na výsadbe ktorej sa podieľala tiež časť poslancov a zamestnancov mesta.

Stromy na Letomostí

Začiatkom nového školského roka pribudlo v širšom centre Nových Zámkov niekoľko mladých stromov a rastlín. V piatok 6. septembra ich vysadili pracovníci radnice na pešej zóne na Letomostí.

Od Podzámskej ulice po Ulicu SNP bolo osadených tridsať šesťuholníkových drevených kvetináčov. V každom z nich je zasadený strom katalpa a levanduľové sadenice. Ak sa ujmú, prípadne nevyschnú, v budúcnosti by počas letných horúčav mali znížiť okolitú teplotu.

„Keď stromy poriadne podrastú, mesto ich z kvetináčov premiestni na voľné plochy a do kvetináčov opäť zasadí mladé stromy,“ informuje radnica.

Ruku k dielu mohli priložiť aj obyvatelia bytoviek v okolí Letomostia. Mesto poskytlo zeminu a rastliny, mestská príspevková spoločnosť Novovital pristavila vozidlo na zaliatie výsadby.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Výsadba zelene na Letomostí v Nových Zámkoch
8
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie