Anton Hrachovský Hokej Šport

Na Košice to naši hokejisti vedia: Z metropoly východu sa vracajú s bodom

Napriek tomu, že Novozámčania ešte sedem minút pred koncom viedli, zápas nedotiahli do víťazného konca. Z východu však i tak vezú dôležitý bod.

Ilustračný obrázok k článku Na Košice to naši hokejisti vedia: Z metropoly východu sa vracajú s bodom

Pre trénera Novozámčanov Štefana Mikeša bol zápas v Košiciach prvým u hokejistov: Prichádzajú nový tréner s najlepším strelcom lotyšskej ligy na novom pôsobisku, debut za košické A-mužstvo absolvoval junior Martin Novotný. V prvej polovici úvodnej časti mali viac z hry Košičania, ale napriek streleckej prevahe sa vedenia neujali. Naopak, v 14. minúte inkasovali po nedôraze pred vlastnou bránkou, ktorý potrestal Pitule – 0:1. Na vyrovnanie však diváci dlho nečakali. Klíma obišiel bránku hostí a po otočke prekvapil Chovana, ktorý opäť nastúpil v bránke nováčika Tipsport ligy. O 41 sekúnd sa skóre menilo opäť. V nájazde dvoch proti jednému efektívne zakončil Šoltés a domáci viedli. Ale ani stav 2:1 dlho nevydržal. Presne minútu pred koncom prvej tretiny vyrovnal nedôrazne bránený Brabenec – 2:2.

V 25. minúte sa už zdalo, že hostia pôjdu do vedenia. Hlavný rozhodca Snášel však po porade s videorozhodcom gól Čaládiho neuznal pre hru vysokou hokejkou. Krátko na to sa hostia dostali do ďalších sľubných príležitostí, ale brankár Habal podržal Košičanov. Tí mali v 33. minúte možnosť presilovej hry, ale hostia sa ubránili.

Hostia sa tretieho gólu dočkali po 47. sekundách tretej tretiny. Saarinen nabil Kytnárovi, ktorého strela z väčšej vzdialenosti prekvapila Habala – 2:3. Zaskočení diváci dali svoju nespokojnosť najavo piskotom. Snahy domácich o vyrovnanie narážali na pozornú obranu hostí. V polovici tretej časti sa v sľubnej príležitosti ocitol košický mladík Novotný, ale Chovanovu bránku tesne minul. V 51. minúte dostali hostia už druhý menší trest pre veľa hráčov na ľadovej ploche. Tesne po skončení trestu dorazil Nagyovu strelu Šoltés – 3:3. Nerozhodný stav vydržal aj po 60. minútach a tak videli diváci v Steel aréne, vôbec prvýkrát v sezóne, predĺženie. V ňom rozhodol obranca Ondřej Šmach, ktorý úspešne zakončil prečíslenie dvoch proti jednému.

HC Košice – HC Nové Zámky 4:3 pp (2:2, 0:0, 1:1 – 1:0)

Góly: 17. Klíma (Šedivý), 18. Šoltés (Milý), 53. Šoltés (Nagy), 62. Šmach (Šedivý, Boltun) – 14. Lavrovs (Pitule, Rehák), 20. Brabenec (Bahenský, Čaládi), 41. Kytnár (Saarinen, Tibenský)
Rozhodovali: Snášel – Bednár, Gavalier, vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3018 divákov.

HC Košice: Habal – Deyl, Dudáš, Šmach, Šedivý, Matejka, Koch – Bicek, Suja, Nagy – Šoltés, Boltun, Milý – Hričina, Varga, Vrábeľ – M. Novotný, Klíma, Bartoš
HC Nové Zámky: Chovan – Sandgrén, Čížek, M. Drtina, Cardwell, Mäkinen, M. Chovan, Maier – Čaládi, Brabenec, Bahenský – Saarinen, Hudec, Tibenský – Fábry, Kytnár, Paulovič – D. Rehák, Pitule, Lavrovs

Čo na to tréneri?

Rostislav Čada, tréner HC Košice: „Narazili sme na veľmi dobre organizovanú hru súpera, ktorej silnou stránkou bola najmä vysoká úspešnosť v súbojoch jeden na jedného. To sme prekonávali iba vďaka veľkému úsiliu a bojovnosti. V predĺžení sme vďaka taktickej chybe súpera a trpezlivosti dokázali rozhodnúť. Dnes sme nastúpili s piatimi juniormi, ktorí sú prísľubom do budúcna.“

Štefan Mikeš, tréner HC Nové Zámky: „Pred zápasom by sme bod brali. Išli sme sem s malou dušičkou, na čom mali podiel naše nedávne výsledky. Chlapci však zabojovali a robili všetko pre víťazstvo. Snažili sa dodržiavať všetko, čo sme si povedali. Výkonom sme ukázali veľkú perspektívu. Tesný náskok sme mohli ubrániť a mali by sme lepšiu náladu.“

Zdroj: Dnes24/TASR