Na cintoríne v Zámkoch obnovili vrátnicu: Popoludní slúži ako informačné miesto

Pri návšteve cintorína potrebujú jeho návštevníci z času na čas s niečím poradiť. Obrátiť sa môžu na už vynovenú vrátnicu.

Ilustračný obrázok k článku Na cintoríne v Zámkoch obnovili vrátnicu: Popoludní slúži ako informačné miesto
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Niekoľko mesiacov nebola vrátnica na cintoríne v Nových Zámkoch k dispozícii. Po novom sa na ňu môžu ľudia v poobedných hodinách obrátiť s prípadnými otázkami.

Obnovená vrátnica na cintoríne

Vrátnica na novozámockom Cintoríne Sv.Jozefa je objekt pre vrátnikov – zamestnancov pracujúcich v mestskom cintoríne, ktorí majú v náplni práce kosenie, obhliadku cintorína každú hodinu, jeho udržiavanie a dohliadanie na prevádzku.

Po 15:00, keď sa administratívna budova cintorína zatvorí, slúži vrátnica ako styčný priestor Novozámčanom, kde sa môžu obrátiť v prípade potreby.

„Vrátnica fungovala aj počas renovácie, ktorú sme vykonali svojpomocne,“ prezradila hovorkyňa mesta Petronela Bernáth. Vrátnica je v prevádzke počas otváracích hodín cintorína, čiže od 7:00 do 20:00 (1.apríl – 15.november) resp. od 7:00 do 17:00 (16.november – 31.marec). Aktuálne sa malá brána cintorína pri hlavnej ceste zatvára večer o 19:00, tá hlavná z parkoviska sa zatvára o 20:00.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame