Zdroj: Dnes24.sk

Mladý obranca si pôsobenie v Zámkoch pochvaľuje: Pred fanúšikmi skladá klobúk

Hrá v dobrej forme. Po autogramiáde sme bleskove prehodili zopár slov s obrancom HC Nové Zámky Andrejom Hatalom.

Anton Hrachovský Hokej
Anton Hrachovský Hokej

Mladý obranca si pôsobenie v Zámkoch pochvaľuje: Pred fanúšikmi skladá klobúk

Hrá v dobrej forme. Po autogramiáde sme bleskove prehodili zopár slov s obrancom HC Nové Zámky Andrejom Hatalom.

Zdroj: Dnes24.sk

Jedným z desiatky hráčov, ktorí sa 6. februára zúčastnili klubovej autogramiády v Nových Zámkoch, bol obranca „býkov“ Andrej Hatala (na titulnej snímke).

„Bola to veľmi pekná akcia pre fanúšikov a priaznivcov novozámockého hokeja. Tešíme sa, že prišli v hojnom počte,“ zhodnotil stretnutie s fanúšikmi mladý obranca.

Novozámocký klub usporiadal v tejto sezóne dve dražby hraných dresov. Po halloweenskej prišla na prelome rokov vianočná. Aj Hatalov dres vydražili fanúšikovia.

„Stretol som sa aj s fanúšikmi, čo vydražili aj môj vianočný a halloweensky dres. To ma teší, že aj týchto ľudí som mohol stretnúť,“ povedal Hatala na otázku, či sa stretol s fanúšikmi s jeho dresom.

V aktuálnej sezóne 2019/2020 sa spolu so Samuelom Hainom a Patrikom Rogoňom objavil v drese Olympijského tímu Slovenska.

V elitnej formácii

Dvadsaťdvaročný bek hráva v podstate od začiatku sezóny v prvej novozámockej formácii, nechýbal doteraz ani v jednom ligovom zápase.

„Minulý rok nás bolo aj viac obrancov. Ja sa snažím robiť si svoju robotu najlepšie ako sa v danej situácii dá. Trénerom sa pozdávali moje výkony, aj ja si myslím, že boli celkom fajn, tak sa mi to podarilo,“ povedal na margo svojej pozície v prvej päťke novozámocký obranca.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V poslednej dobe mu to ide aj strelecky. V ostatných siedmich dueloch strelil prvé tri góly sezóny. Okrem toho má na konte 8 gólových prihrávok.

„Ono to ani nebolo o nejakých pokynoch od trénerov. Hrám všetky presilovky a zrovna všetky tri góly som strelil v nich. Je to zásluhou hlavne hry v početnej výhode a že puky mi dobre prišli na palicu. Potom to tam už padlo,“ dodal Hatala.

Sústredí sa na Zámky

V Tipsport lige sa blíži koniec prestupového obdobia. Medzi klubmi už prebehlo niekoľko hráčskych rošád a presunov. Zámky si s Popradom vymenili brankárov (Nechvátal za Kristína), do Litvínova odišiel Pospíšil, z Popradu zas prišiel Magovac.

„Niečo som počul, nejako to však neriešim. Rád by som zostal do konca sezóny v Zámkoch. Potom sa uvidí, čo ďalej,“ zdržanlivo odpovedal na otázku, či prišli nejaké ponuky na jeho prestup do iného tímu.

Užíva si fanúšikov

Za posledných päť domácich zápasov (od začiatku roka 2020) prišlo na zimák 6530 platiacich divákov, čo je v priemere 1306 návštevníkov. Fanúšikovia cestujú s tímom pravidelne aj na zápas u súperov.

„Ľudia chodili von na zápasy aj v Trenčíne. V Žiline vôbec, keď som tam hral, tak tam fanklub v podstate ani nebol. V Zámkoch sú fanúšikovia super. Chodia s nami na zápasy, povzbudzujú nás aj v takýchto nie ľahkých sezónach. Klobúk dole pred nimi,“ porovnal hráč s číslom 33 fanúšikov tímov, v ktorých pôsobil pred Zámkami.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Autogramiáda hokejistov HC Nové Zámky
16
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín