Anton Hrachovský Hokej

Mladí obrancovia Zámkov s pozvánkou: Vybrali si ich do Olympijského tímu Slovenska

Dvaja z hráčov HC Nové Zámky dostali pozvánku do reprezentačného Olympijského výberu SR. Okrem výcvikového tábora ich čaká aj prípravný duel proti jednej z reprezentácií.

Ilustračný obrázok k článku Mladí obrancovia Zámkov s pozvánkou: Vybrali si ich do Olympijského tímu Slovenska
4
Galéria

V nominácii Olympijského tímu SR na prípravný zápas proti slovenskej hokejovej reprezentácii do 20 rokov (v piatok 13. decembra v Žiline) figuruje jediný legionár – útočník Třinca Patrik Hrehorčák. Šancu v olympijskom výbere dostane aj ruský rodák Daniil Fominych z HK Nitra, ktorý sa vzdal ruského občianstva a momentálne si vybavuje slovenský pas. Nominovaní boli aj dvaja hráči HC Nové Zámky.

Počas decembrového asociačného termínu sa okrem reprezentačného A-tímu, ktorý čaká účinkovanie na Švajčiarskom pohári, predstaví v zápasovom dianí aj slovenský Olympijský tím.

Pod vedením hlavného trénera Petra Oremusa a asistenta Andreja Kmeča nastúpi v Žiline na prípravný duel proti reprezentácii SR do 20 rokov. Oremus s Kmečom a generálnym manažérom Žigmundom Pálffym nominovali na dvojdňový výcvikový tábor najmä mladých hráčov z domácej Tipsport Ligy.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Medzi nominovanými aj hráči Nových Zámkov

Olympijský tím sa stretne na zraze v Žiline vo štvrtok 12. decembra. Jeho úlohou je otestovať juniorskú reprezentáciu v záverečnej fáze prípravy na MS v Česku. „Naša reprezentácia do 20 rokov mala v príprave absolvovať dva prípravné zápasy, ale keďže trénerský štáb požadoval vyšší počet, rozhodli sme sa vytvoriť olympijský tím do 23 rokov. Verím, že chlapci otestujú našu dvadsiatku a odohrajú proti nej v Žiline dobrý zápas. Dúfam, že aj tento duel dopomôže trénerom k výberu mužstva na šampionát v Česku,“ povedal Šatan na margo vytvorenia olympijského tímu.

V Olympijskom výbere sa ocitli aj dvaja obrancovia HC Nové Zámky – Samuel Hain a Andrej Hatala.

Možnosť konfrontovať sa so staršími hráčmi, ktorí pravidelne nastupujú v extraligových kluboch, privítal aj tréner „dvadsiatky“ Róbert Petrovický: „Sme veľmi radi, že sa môžeme stretnúť s olympijským tímom. Nebyť tejto možnosti, mali by sme v príprave dlhý čas bez zápasovej záťaže. Takto majú chlapci možnosť ukázať sa a zaslúžiť si účasť v nasledujúcich týždňoch prípravy na majstrovstvá sveta.“

Jediným legionárom je 20-ročný Hrehorčák, ktorý sa presadil v nabitom kádri „oceliarov“. V 26 tohtosezónnych dueloch v drese Třinca strelil päť gólov a pridal deväť asistencií.

Vo výbere figuruje aj 21-ročný ruský rodák Daniil Fominych, pôsobiaci v HK Nitra. „Fominych sa vzdal ruského občianstva a momentálne je v procese vybavovania slovenského. Potrvá to ešte nejaký čas, ale ide o nášho potenciálneho reprezentanta, ktorého si chceme otestovať na reprezentačnej úrovni,“ uviedol pre web hockeyslovakia.sk prezident SZĽH a generálny manažér slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan.

Nominácia Olympijského tímu SR na výcvikový tábor v Žiline a prípravný zápas proti SR 20 (12. a 13. decembra 2019):

  • Brankári: Matej Gajan (Bratislava Capitals/HC'05 B. Bystrica), Stanislav Škorvánek (HC Košice)
  • Obrancovia: Jakub Cibák (HC Košice/HK Spišská Nová Ves), Samuel Hain, Andrej Hatala (obaja HC Nové Zámky), Patrik Maier (HKM Zvolen), Félix Petrinec (Bratislava Capitals/HC'05 B. Bystrica), Erik Rajnoha (HK Dukla Trenčín), Michal Roman (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Adrián Sloboda (HK Nitra)
  • Útočníci: Radovan Bondra, Šimon Petráš, Roman Žitný (všetci HC Slovan Bratislava), Miloš Fafrák, Alex Tamáši (obaja HC'05 Banská Bystrica), Daniil Fominych (HK Nitra), Marek Hecl, Boris Sádecký (obaja HK Dukla Trenčín), Patrik Hrehorčák (HC Oceláři Třinec, ČR), Miloš Kelemen (HKM Zvolen), Juraj Milý (HC Košice), Jakub Sukeľ (MHk 32 Liptovský Mikuláš)
  • Realizačný tím: generálny manažér – Žigmund Pálffy, manažér – Martin Groma, hlavný tréner – Peter Oremus, asistent trénera – Andrej Kmeč, masér – František Olah

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Hráči HC Nové Zámky Samuel Hain a Andrej Hatala smerujú do Olympijského tímu SR
4
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie