Anton Hrachovský Správy

Mimoriadny vlak pre pútnikov z Nových Zámkov: V Šaštíne sa bude konať národná púť

Železničná spoločnosť Slovensko pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie a národnej púte vypraví niekoľko vlakov. Vyrážať budú aj z Nových Zámkov.

Ilustračný obrázok k článku Mimoriadny vlak pre pútnikov z Nových Zámkov: V Šaštíne sa bude konať národná púť
Foto: Rastislav Búgel

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie a národnej púte vypraví v nedeľu 15. septembra mimoriadne vlaky do železničnej stanice Šaštín-Stráže. Informoval o tom hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Na národnú púť aj zo Zámkov

Vlaky budú zastavovať vo vybraných zastávkach a vďaka pravidelným prípojným spojom bude možné sa k nim dostať aj z ďalších obcí či regiónov. "Aby ZSSK vyhovela potrebám pútnikov, nielenže pre nich vypraví špeciálne vlaky, ale cestovný poriadok týchto spojov prispôsobila času nedeľňajšej hlavnej bohoslužby so začiatkom o 10:30,“ uviedol Kováč.

Pútnici sa dostanú do Šaštína priamo z Nových Zámkov, Zlatých Moraviec či Galanty, ale aj z Prievidze, Partizánskeho a Topoľčian.

Z Nových Zámkov vypravia vlak smerom do Šaštína 15. septembra už o 7:36, do stanice Šaštín – Stráže by mal doraziť o 9:31. Odchod zo Šurian bude o 7:09, z Bánova sa vlak pohne o 7:15. Spiatočný vlak zo Šaštína vyštartuje o 13:30.

V mimoriadnych vlakoch platí Prepravný poriadok ZSSK s možnosťou využitia zliav, ktoré národný dopravca ponúka. Vlaky nie sú povinne miestenkové, ale miestenky si je možné zabezpečiť. Cestovné lístky sa dajú zakúpiť aj v predpredaji.

„Zákazníkom dávame do pozornosti tiež možnosť online predaja. Cestovné doklady platia iba v tom mimoriadnom vlaku, na ktorý sú zakúpené. Cestujúci, ktorí nastupujú na mieste bez otvorenej pokladnice, majú okrem internetového predaja možnosť zakúpiť si lístok vo vlaku bez prirážky, ak aktívne vyhľadajú vlakvedúceho,“ doplnil hovorca ZSSK.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie