Milénium zaplavili mladí futbalisti: Cieľom bol zisk prestížneho pohára, FOTO

Cez víkend sa v novozámockej hale Milénium odohrali dva mládežnícke futbalové turnaje o Pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu. Sily si zmerali výbery do 19 a 15 rokov a trofej získali aj hráči z nášho mesta.

Anton Hrachovský

Počas víkendu 24. – 25. februára sa konal v novozámockej športovej hale Milénium tradičný zimný halový turnaj o Pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu v dvoch kategóriách. Futbalové umenie predviedli dorastenci (do 19 rokov) a starší žiaci (do 15 rokov).

U 19 – dorastenci

V sobotu si to v Miléniu rozdali hráči a hráčky z okresu Nové Zámky do 19 rokov zo súťaží riadených ObFZ a ZsFZ. Ako zástupca nášho mesta štartoval klub SDM Dominik Nové Zámky. Celky boli rozdelené do dvoch skupín, zápasy sa hrali na 15 minút systémom každý s každým. Do semifinále postúpili prvé dve mužstvá z každej skupiny.

Vo finále sa v riadnom hracom čase zrodil nerozhodný výsledok, o víťazovi rozhodli pokutové kopy, v ktorých jeden premenili hráči TJ Lokomotíva Bánov a zaslúžene získali trofej.

Skupina A :

 1. SDM Dominik Nové Zámky 11 b.
 2. OFK Maňa 10 b.
 3. OFK Kolta 7 b.
 4. FK Slovan Rastislavice 5 b.
 5. ŠK Termál Podhájska 4 b.
 6. ŠK Šurany ´B´ 4 b.

Skupina B :

 1. TJ Lokomotíva Bánov 12 b.
 2. ŠK Šurany ´A´ 6 b.
 3. FC Komjatice 4 b.
 4. FC Veľký Kýr 4 b.
 5. TJ Družstevník Dvory nad Žitavou 3 b.

Semifinále:
SDM Dominik Nové Zámky – ŠK Šurany ´A´ 1:3
góly: Holeček – Laho, Vidiečan, Zboja

TJ Lokomotíva Bánov – OFK Maňa 2:0
góly: Farkaš 2

O 3.miesto:
SDM Dominik N.Zámky – OFK Maňa 1:2
góly: Hlavička – Drahoš,Kapitančík

Finále:
ŠK Šurany ´A´- TJ Lokomotíva Bánov 1:2, po pokutových kopoch
góly: Zboja – Németh

Celkové poradie v turnaji:

 1. TJ Lokomotíva Bánov
 2. ŠK Šurany ´A´
 3. OFK Maňa
 4. SDM Dominik Nové Zámky

  Najlepším gólmanom sa stal Samuel Švajda z tímu ŠK Šurany ´A´, najlepšiu mušku preukázal Július Varga z váťazného tímu TJ Lokomotíva Bánov a cenu pre najlepšieho hráča si prebral domáci Tomáš Holeček z SDM Dominik Nové Zámky.

U 15 – starší žiaci

Nedeľa patrila kategórii starších žiakov (do 15 rokov) a v Miléniu sa zišlo 13 tímov z okresu aj s tromi zástupcami priamo zo Zámkov. Tí sa stretli v A skupine – SDM Dominik Nové Zámky, SAVC Nové Zámky a dievčenský FC Union Nové Zámky.

Z každej skupiny postúpili do finále jej víťazi a tímy si zmerali sily štýlom každý s každým. O celkovom víťazovi rozhodla tabuľka trojčlennej finálovej skupiny.

Skupina A :

 1. SDM Dominik Nové Zámky 12 b.
 2. FC Union Nové Zámky 9 b.
 3. TJ Lokomotíva Bánov 6 b.
 4. TJ Družstevník Dvory nad Žitavou 3 b.
 5. SAVC Nové Zámky 0 b.

Skupina B :

 1. TJ Družstevník Michal nad Žitavou 9 b.
 2. OŠK Mojzesovo 6 b.
 3. ŠK Vlkas 1 b.
 4. OFK Hul 1 b.

Skupina C :

 1. TJ AC Mužla 4 b. (4:2)
 2. FC Veľký Kýr 4 b. (4:4)
 3. FC Strekov 4 b. (3:4)
 4. ŠK Tvrdošovce 4 b. (2:3)

Finálová skupina:

 1. TJ Družstevník Michal nad Žitavou 6 b. (4:0)
 2. SDM Dominik Nové Zámky 3 b. (4:2)
 3. TJ AC Mužla 0 b. (0:6)

  Podobne ako po turnaji devätnásťročných, aj v tomto prípade vyhlásili organizátori najlepších hráčov. Vanesa Stachová z TJ Družstevník Michal nad Žitavou sa stala najlepšou brankárkou turnaja najlepším strelcom sa po rozstrele stal Patrik Varga z SDM Dominik Nové Zámky a cenu pre najlepšieho hráča turnaja si prevzal Jakub Jurkáček, taktiež z víťazného Michala nad Žitavou.

„S výkonom chlapcov som spokojný, ukázali bojovnosť, dali do zápasov srdiečko, bohužiaľ, vo finále to nevyšlo. Aj taký je futbal,“ povedal po turnaji tréner SDM Dominik Nové Zámky Radovan Ježo.

Zostava strieborného celku SDM Dominik Nové Zámky:
Erik Ruček, Kevin Nagy, Vladimír Rácek, Peter Čurlej, Viktor Danczi, Márk Rausch, Patrik Varga, Radoslav Nagy, Dominik Dobra, Róbert Bilicz, Tomáš Matejčuk, Boris Guzmický, Roland Hindi ml., Lukáš Kociský, tréner Radovan Ježo, vedúci mužstva Roland Hindi st.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame