Správy

Mesto pokračuje v rekonštrukcii ciest: Priechody vyznačuje hneď po vyasfaltovaní

Veľká oprava miestnych komunikácií v Nových Zámkoch pokračuje. Radnica myslí aj na bezpečnosť chodcov.

Ilustračný obrázok k článku Mesto pokračuje v rekonštrukcii ciest: Priechody vyznačuje hneď po vyasfaltovaní
Zdroj: Mesto Nové Zámky

„Obnova povrchov mestských vozoviek pokračuje prvou časťou Andovskej ulice – od Gúgskej po Ulicu svornosti. Björnsonovu majú asfaltovať vo štvrtok 6. augusta, potom začnú frézovať povrch Žerotínovej bašty po Jánošíkovu ulicu,“ informuje radnica a dodáva, že v pláne je obnoviť dva úseky Andovskej ulice.

Ako prezradilo vedenie mesta, časť Andovskej od Ulice J. Simora po Cintorínsku sa však zatiaľ obnovovať nebude. „V tejto oblasti sa v krátkom čase ráta s výstavbou, na ktorú je už vydané právoplatné stavebné povolenie,“ píše sa na webe mesta.

Nezabudlo sa ani na bezpečnosť chodcov. Ako prezradila radnica: „Hneď po vyasfaltovaní povrchu vozoviek dáva mesto vyznačovať aj priechody pre chodcov, aby tak poskytlo chodcom čo najvyššiu bezpečnosť. Stredové čiary sa však budú vyznačovať naraz, po obnovení všetkých naplánovaných úsekov. Počas vyznačovania stredových čiar nie je potrebné obmedziť ani odstaviť premávku.“

Nedávno bola obnovená okružná križovatka pri „elektrosvitskom“ moste. V danej lokalite ešte nebol vyznačený priechod pre chodcov.

„Cesta nie je v správe mesta, mesto na nej z vlastnej iniciatívy nemôže robiť žiadne dopravné značenie, požiada SCS o čo najskoršie vyznačenie priechodu,“ informuje vedenie mesta.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie