Marek Dubec proti Košiciam ukončí kariéru, Nové Zámky už bez Kanaďana Grattona

Zápas 36. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HC Nové Zámky a HC Košice bude pre domáceho útočníka Mareka Dubca posledným v kariére. V novozámockom klube už nebude pôsobiť ani kanadský útočník Josh Gratton.

Anton Hrachovský
Ilustračný obrázok k článku Marek Dubec proti Košiciam ukončí kariéru, Nové Zámky už bez Kanaďana Grattona
Foto: Anton Hrachovský

Obe informácie potvrdil generálny manažér klubu Michal Tóth.

Kapitán končí

Marek Dubec odohral pre zranenia iba 17 zápasov v aktuálnej sezóne, v ktorých dosiahol bilanciu dva góly a jedna asistencia. V novozámockom tíme pôsobil aj v štyroch uplynulých sezónach. Súčasnú však už nedokončí a vo veku 35 rokov sa rozlúči s aktívnou kariérou. Práve Dubec je pre mnoho novozámockých fanúšikov zosobnením skutočného kapitána a majú k nemu veľmi vrúcny vzťah.

„Tú myšlienku som mal v hlave už od začiatku sezóny. Moja pozícia v mužstve už nebola dobrá. Každý hráč má v tíme nejakú funkciu, pozíciu. Ja som cítil, že to už všetko strácam. Moje rozhodnutie nie je ovplyvnené hnevom či emóciami, rozhodol som sa v pokoji, v kruhu rodiny,“ uviedol Dubec pre klubovú stránku.

Hráč, ktorého v roku 2001 draftoval klub NHL Buffalo Sabres, dlhé roky pôsobil v českých súťažiach a hrával aj za Zvolen, Trenčín či Spišskú Novú Ves. Okúsil aj hokej vo Francúzsku, no záver kariéry strávil v Nových Zámkoch, ktorým pomohol k postupu do najvyššej súťaže.

V novozámockom tíme nebude pokračovať ani Kanaďan Josh Gratton, ktorý prišiel v decembri. V Tipsport lige odohral iba tri zápasy, po ktorých sa obe strany rozišli.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame