Anton Hrachovský Iné športy

Letná previerka Zámčanov pred začiatkom ligy: Na Štart Cupe obsadili piate miesto, FOTO

Hala Milénium patrila počas víkendu hádzanárskym zápoleniam. Domáci Novozámčania privítali v rámci medzinárodného turnaja päť ďalších tímov.

Ilustračný obrázok k článku Letná previerka Zámčanov pred začiatkom ligy: Na Štart Cupe obsadili piate miesto, FOTO
10
Galéria

Uplynulý víkend 17.-18. augusta 2019 sa v Nových Zámkoch odohral už tradičný letný prípravný turnaj v hádzanej Štart Cup. Športová hala Milénium privítala počas dvoch dní šesť celkov z troch krajín.

Slovenská hádzaná mala na turnaji zastúpenie v podobe domáceho celku MHC Štart Nové Zámky, extraligového nováčika Košice Crows a ŠKP Bratislava. Spoločnosť im robil maďarský celok Szigetszentmiklós a české tímy KH Kopřivnice s Frýdkom-Místkom.

Úvod nevyšiel Zámkom podľa predstáv

Z víťazstva na turnaji sa napokon radovali hráči Kopřivníc, ktorí si vo finále poradili s Frýdkom-Místkom. Novozámockí hádzanári obsadili po prehrách proti maďarskému Szigetszentmiklósu a českému Frýdku-Místku a víťazstve s ŠKP Bratislava piatu priečku.

„Bohužiaľ prvé dva zápasy nám nevyšli podľa našich predstáv. V prvom zápase sme prepadávali v strede obrany a nechávali hráčom súpera veľa priestoru. Odtrhli sa nám na 5–6 gólov a takto sa už potom ťahal celý zápas. Chalani sa snažili, ale nepremenili sme strašne veľa streleckých príležitostí. Zahodili sme čisté šance a takto sa nedajú vyhrať zápasy. Je dobré, že sa vieme dostať do streleckých príležitostí, len musíme pracovať na tom, aby sme ich aj premieňali," zhodnotil úvodné dve stretnutia proti Szigetszentmiklósu a Frýdku-Místku tréner Novozámčanov Marek Bozsóky pre klubový web.

Druhý turnajový deň čakal na Zámčanov duel o piate miesto, v ktorom narazili na ŠKP Bratislava. „Do zápasu o 5. miesto proti ŠKP Bratislava sme mali dobrý nástup, keď sme za 13 minút inkasovali jeden gól. Potom prišlo uspokojenie a nepremieňanie gólových príležitostí, čo vyústilo do vyrovnaného zápasu, kde sa mužstvá ťahali gól na gól a zápas mohli vyhrať obidva tímy. Chlapci sa na konci našťastie zomkli, zabojovali a pripísali sme si prvé víťazstvo – nielen na turnaji, ale aj novej palubovke. Chcem sa poďakovať všetkým hráčom za bojovnosť a teraz ideme ďalej pracovať na odstraňovaní nedostatkov, aby sme boli pripravení na prvý ligový zápas,“ dodal Marek Bozsóky. Úvodný ligový zápas odohrajú Zámčania proti súperovi z posledného zápasu na turnaji už 31. augusta.

Výsledky MHC ŠTART CUP 2019

MHC ŠTART Nové Zámky – SZKSK Szigetszentmiklós 27:33 (13:18)
Zostava Nových Zámkov: Pavlovič, Tschur 5/2, Gyurics 2, Masaryk 1, Veréb, Ficza 4, Salgó 2, Košč, Kováč 1, Juhas, Rakatynets 3, Tilandy 4, Hricišon 2, Fekete 3, Meluš

MHC ŠTART Nové Zámky – ŠKP Pepino Frýdek-Místek 26:28 (12:14)
Zostava Nových Zámkov: Pavlovič, Tschur 4, Gyurics 1, Masaryk, Minarovič 2, Ficza 4, Salgó 3, Košč, Fekete 3, Hricišon, Kováč, Juhas, Veréb, Rakatynets 5, Meluš, Tilandy 4/2

Ďalšie výsledky základnej časti:

  • ŠKP Bratislava – KH Kopřivnice 16:30 (7:13)
  • ŠKP Pepino Frýdek-Místek – SZKSK Szigetszentmiklós 28:27 (16:17)
  • Košice Crows – ŠKP Bratislava 26:19 (14:10)
  • KH Kopřivnice – Košice Crows 37:37 (19:20)

Zápas o 5. miesto

  • MHC ŠTART Nové Zámky – ŠKP Bratislava 18:15 (12:10)

    Zostava Nových Zámkov: Pavlovič, Košč, Masaryk, Gyurics, Kováč, Veréb 2, Juhas, Ficza 3, Hricišon, Tschur 3/1, Tilandy, Salgó 1, Rakatynets 6, Meluš, Fekete 3

Zápas o 3. miesto

  • Košice Crows – SZKSK Szigetszentmiklós 30:31 (11:13)

Finále MHC ŠTART CUP 2019

  • KH Kopřivnice – ŠKP Pepino Frýdek-Místek 29:25 (15:14)

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

MHC ŠTART CUP 2019
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie