Láka vás chrániť zákon a dohliadať na poriadok? V Štúrove hľadajú policajtov

Mestská polícia v Štúrove hľadá dve nové tváre do svojich radov. Pozrite, čo všetko by mal ochranca zákona spĺňať.

Anton Hrachovský
Ilustračný obrázok k článku Láka vás chrániť zákon a dohliadať na poriadok? V Štúrove hľadajú policajtov
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Mestská polícia v Štúrove hľadá do svojich radov nových členov. Úlohou mestských policajtov je zabezpečovanie verejného poriadku podľa zákona č.564/1991 – o obecnej polícii, VZN mesta Štúrovo a pokynov nadriadených a rozhodnutí mestského zastupiteľstva.

Štúrovo hľadá mestských policajtov

Ponúkané pozície sú vedené na plný uväzok, miesto výkonu je pochopiteľne Štúrovo.

Kandidáti by mali mať ukončené stredoškolské vzdelanie s maturitou a ovládať by mali slovenský jazyk (slovom a písmom) a tiež maďarský jazyk (slovom).

Zároveň by mali byť budúci policajti zodpovední, samostatní a kolegiálni. Mali vedieť rázne ale slušne vystupovať a tiež vedieť jednať v záťažových situáciách. Samozrejmosťou je prísna sebadisciplína, kladný vzťah k práci, obetavosť a iniciatíva pri plnení pracovných úloh. Ak sa kandidát rozhodne doručiť žiadosť osobne, je butné ju na obálke označiť nápisom ´Oznámenie o voľnom pracovnom mieste – príslušník mestskej polície´.

Medzi ďalšie predpoklady a kritériá patria:

  • trestná a občianska bezúhonnosť
  • vek nad 21 rokov
  • duševná a telesná spôsobilosť na plnenie pracovných úloh
  • pokročilá znalosť práce s PC (Word, Excel, Powerpoint)
  • vodičský preukaz skupiny B
  • súhlas so spracovaním osobných údajov

Potrebné doklady a nástup

Kandidáti by mali pri pohovore predložiť niekoľko dokumentov, ako žiadosť o prijatie do zamestnania, profesijný životopis s motivačným listom, kópia dokladu o vzdelaní a odpis z registra trestov, ktorý nie je starší ako tri mesiace.

Platové podmienky sú nastavené v súlade so zákonom 553/2003 Z.z. o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnej záujme. Termín nástupu je stanovený na 1. marca 2018, prípadne podľa dohody. Prihlášky so všetkými prílohami treba doručiť do 22. februára 2018 do 15:00. Urobiť tak možno fyzicky priamo na Mestskom úrade v Štúrove alebo mailom na adresu eva.molnarova@sturovo.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame