Anton Hrachovský Samospráva

Kúsok od železnice vznikne dočasné parkovisko: Pojať má zhruba stovku áut

Neďaleko železničnej stanice vznikne nové parkovisko. Postará sa oň Mesto Nové Zámky a nie autobusový prepravca ako sa pôvodne uvažovalo.

Ilustračný obrázok k článku Kúsok od železnice vznikne dočasné parkovisko: Pojať má zhruba stovku áut
7
Galéria

Lokalita železničnej stanice patrí v Nových Zámkoch z hľadiska parkovania k najvyťaženejším lokalitám v meste. Radnica aktuálne pracuje s viacerými alternatívami, ako situáciu riešiť. Jedným z nich je vybudovanie parkoviska v areáli bývalej teplárne.

V marci 2017 uzatvorilo mesto so spoločnosťou ARRIVA Nové Zámky zmluvu o prenájme mestských pozemkov za areálom bývalej teplárne na ulici M.R. Štefánika s celkovou výmerou viac ako 8 500 štvorcových metrov .

Dočasné parkovisko pre stovku áut

Pozemky mali byť súčasťou integrovaného projektu výstavy novej autobusovej stanice, kruhového objazdu na ulici M. R. Štefánika a parkoviska za tabakárňou. Mesto podmienilo platnosť zmluvy tým, že ARRIVA získa na realizáciu projektu nenávratný finančný príspevok.

V júni 2019 spoločnosť ARRIVA informovala novozámockú radnicu, že zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku vypovedala.

„Dôvodom boli nepredvídateľné zmeny v projekte, ktoré jeho realizáciu sťažujú až neumožňujú. Mesto preto od spomínanej zmluvy o prenájme pozemkov pod parkoviskom odstúpilo,“ informoval na septembrovom mestskom zastupiteľstve vedúci odboru územného rozvoja a architektúry Jaroslav Mrváň.

V rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) sa novozámocká radnica uchádza o finančné prostriedky na vybudovanie moderného parkoviska v tejto lokalite v celkovej hodnote 420-tisíc eur. Z grantu IROP by chcela čerpať 399-tisíc eur, sumou 21-tisíc eur by sa na projekte podieľalo mesto.

„Keďže mesto vníma naliehavú potrebu riešiť problematiku parkovania v tejto lokalite, rozhodlo sa, sprístupniť spevnené plochy v areáli bývalej tabakárne ako dočasné parkovisko s kapacitou zhruba 100 vozidiel. Momentálne prebieha fáza čistenia areálu, rieši sa projektová dokumentácia na dopravné značenie a osvetlenie parkovacej plochy,“ vysvetlila hovorkyňa mesta Petronela Bernáth.

Že dočasné parkovisko bude v krátkej dobe k dispozícii oznámil na septembrovom mestskom zastupiteľstve aj primátor Otokar Klein.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

V areáli bývalej tabakárne v Nových Zámkoch vznikne parkovisko
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie