Krimi

Kosovčan prevážal sýrskych migrantov: Na Slovensko sa dostali, potom im klepli po prstoch

Kosovčan prevážal v aute sýrskych migrantov. Cez Maďarsko sa dostali na Slovensko. Ich cesta však v krajine pod Tatrami skončila.

Ilustračný obrázok k článku Kosovčan prevážal sýrskych migrantov: Na Slovensko sa dostali, potom im klepli po prstoch
2
Galéria
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Ako informovala polícia, vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii už obvinil občana Kosova zo zločinu prevádzačstva.

„Modus operandi bol aj teraz štandardný ako aj v iných prípadoch. Vodič chcel cez naše územie za finančnú odmenu previezť cudzincov bez dokladov a povolení na pobyt. V tomto prípade sa o to pokúsil 43-ročný Bujar A., vodič osobného vozidla s rakúskymi evidenčnými číslami. V aute mal dvoch 21-ročných pasažierov pochádzajúcich zo Sýrie bez akýchkoľvek dokladov,“ píše polícia na sociálnej sieti.

V nedeľu 23. augusta večer vyrazili z Maďarska a cez hraničný prechod Komárno – Komárom vstúpili na Slovensko.

„Už len niekoľko stoviek kilometrov ich delilo od cieľa ich cesty v Rakúsku. Vo Veľkom Mederi ich však zastavila policajná hliadka a potom sa už rozbehol „kolotoč procesných úkonov“,“ dodávajú muži zákona.

Prípad prevzal vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii. Páchateľovi vzniesol obvinenie za prevádzačstvo. Podľa polície mu teraz hrozí pobyt za mrežami na jeden až päť rokov.

„Vyšetrovateľ zároveň predložil prokurátorovi návrh na vydanie podnetu na vzatie do väzby obvineného. Kým sa rozhodne, čo bude ďalej s cudzincami, boli umiestnení na útvar policajného zaistenia pre cudzincov v Medveďove za účelom ďalšieho konania,“ dodáva Polícia Slovenskej republiky.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

KOSOVČAN MAL V AUTE SÝRSKYCH MIGRANTOV: CEZ MAĎARSKO PREŠIEL, CEZ SLOVENSKO UŽ NIE Vyšetrovateľ národnej jednotky boja...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Monday, August 24, 2020
Kosovčan prevážal sýrskych migrantov
2
Galéria
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie