Anton Hrachovský Správy

Koniec štvrťročných a polročných odpočtov vody: Novinka sa dotkne aj Zámčanov

V Nových Zámkoch, Šuranoch, Štúrove a ďalších obciach prišlo k zmene termínov odpočtu vody. Vodné a stočné sa bude fakturovať iba raz ročne.

Ilustračný obrázok k článku Koniec štvrťročných a polročných odpočtov vody: Novinka sa dotkne aj Zámčanov
Zdroj: Dnes24.sk

Od 1. januára 2020 zmenila Západoslovenská vodárenská spoločnosť (ZsVS) z prevádzkových dôvodov odpočtový a fakturačný cyklus. Spoločnosť oznámila zmeny, ktoré sa dotknú aj obyvateľov Nových Zámkov, Šurian, Štúrova a okolitých obcí, na svojom webe.

Odpočty v Zámkoch budú v lete

Odberatelia, u ktorých sa robil odpočet štvrťročne, resp. polročne, môžu od 1. januára 2020 očakávať odpočet iba jedenkrát ročne. Vodné a stočné sa teda bude fakturovať iba raz za rok.

V Nových Zámkoch bude ročný odpočtový cyklus vodomerov prebiehať v júni, júli a auguste.

V akých mesiacoch budú odpočty prebiehať v ostatných mestách a obciach je možné zistiť v nových harmonogramoch odpočtov.

Zmena preddavkových platieb

Zmenil sa tiež harmonogram preddavkových platieb za opakované dodávky na 12 mesiacov. Harmonogram bude klientom zaslaný s vyúčtovacou faktúrou alebo osobitne v priebehu januára 2020.

„V súvislosti s prechodom na ročný odpočtový a fakturačný cyklus ZsVS opakovane ponúka možnosť úhrady prostredníctvom pravidelných mesačných preddavkových platieb za opakované dodávky vody a odvádzanie odpadových vôd,“ informuje spoločnosť.

Preddavkové platby je možné uhradiť inkasom, trvalým príkazom alebo poštovou poukážkou.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie