Anton Hrachovský Iné športy

Koniec sezóny vo futsale! Zámky nesklamali, do reprezentácie dodali poltucet hráčov

Ďalší z novozámockých tímov hrajúcich najvyššiu súťaž predčasne ukončil sezónu. Ťažká cesta, ktorú si klub vytýčil, už prináša ovocie. Do reprezentácie dodal už 12 hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Koniec sezóny vo futsale! Zámky nesklamali, do reprezentácie dodali poltucet hráčov
Zdroj: MŠK Nové Zámky

Novozámockí priaznivci športu sa môžu rozlúčiť so sezónou ďalšieho z miestnych klubov pôsobiacich v najvyššej súťaži. Ročník 2019/2020 Slovenskej Varta futsal liga je predčasne ukončený.

Kluby sa na tejto možnosti zhodli pomerom 4:2:1. Štyri, vrátane Zámčanov, boli za ukončenie, dva proti a jeden sa prispôsobil. Odobril to už aj Výkonný výbor slovenského futsalu.

Novozámocký klub bol za predčasné ukončenie ligy. "Jednoznačne sme boli za to, aby sa sezóna ukončila. Platia určité pravidlá a v prvom rade chceme ochrániť fanúšikov i hráčov a zamestnancov klubu, vysvetlil rozhodnutie klubu MŠK Nové Zámky jeho predseda a brankár Roland Blaškovič.

Koniec sezóny

Počas marca a apríla sa nebudú konať žiadne futsalové podujatia, vrátane galavečera Top Futsal 2019, reprezentačných sústredení a zápasov. Výkonný výbor rozhodol aj o konečných výsledkoch v súťaže. Víťazom sa stal Lučenec, Novozámčania obsadili šiestu priečku.

  1. MIMEL Lučenec
  2. MŠK Žilina FUTSAL
  3. MIBA Banská Bystrica
  4. ŠK Makroteam Žilina
  5. Futsal Team Levice
  6. MŠK MAYERSON Nové Zámky
  7. TNF Lions Prievidza

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Mladíci nesklamali

Novozámčania účinkovali v najvyššej súťaži druhý rok po sebe (od návratu medzi slovenskú elitu). Vedenie klubu stavilo na mladú krv a Zámky ako jeden z tímov nastupovali výlučne v slovenskom zložení. V prvom tíme účinkovalo množstvo juniorov.

„Chlapci sa strašne rýchlo učili. Pomohli nám aj ich ich reprezentačné skúsenosti. V tíme máme už šesť mládežníckych reprezentantov,“ povedal Roland Blaškovič, predseda a brankár klubu MŠK Nové Zámky.

Mladými reprezentantmi sú Boris Druga, Matej Petík, Marcel Marík, Adam Kucharovič (všetci U 20), Marko Kodhaj, Samuel Havlík (obaja U 15).

V prvom zápase štvrťfinále prehrali 3:8 na palubovke MIBA Banská Bystrica, odveta bola na pláne 12. marca. Najlepší strelec tímu je 10-gólový Patrik Vašek, s deviatimi gólmi nasleduje 17-ročný Boris Druga. O rok starší Marcel Marík strelil osem gólov.

Napriek 4 výhram a 13 prehrám sa dá povedať, že tím mladíkov v súbojoch s dospelými rozhodne nesklamal.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie